Krzysiek Borek12.04.2017
Najbliższa aktualizacja MIUI 8 wprowadzi pracę na dwóch aplikacjach jednocześnie i tryb obraz w obrazie

Używałem Xiaomi Mi 5s z wieloma niestandardowymi wersjami Androida, ale za każdym razem po tygodniu wracałem do oprogramowania Xiaomi.eu, które działa zdecydowanie lepiej podczas codziennego użytkowania od LineageOS, Resurrection Remix i wielu innych.

Nie ukrywam, że brakuje mi trybu do uruchamiania dwóch aplikacji jednocześnie, który jest dostępny w LineageOS i wygląda na to, że Xiaomi w końcu doda go do swojego oprogramowania. Podobno trwają prace nad wdrożeniem trybu dzielonego obrazu i obrazu w obrazie, a obydwie funkcje miały już dawno pojawić się w MIUI. Musicie wiedzieć, że wdrożenie funkcji obejmie bardziej znaczącą aktualizację, czyli np. przejście z 8.2 na 8.3, a nie z 7.3.30 na 7.4.6.

Użytkownicy Samsungów, LG, HTC wielu innych smartfonów, mogą cieszyć się z pracy na dwóch aplikacjach jednocześnie, ale Xiaomi jeszcze tego nie dodało. Na szczęście wdrożone funkcje będą działały tak samo, jak w przypadku czystego Androida, więc dwie uruchomione naraz aplikacje będą dostępne w rzucie pionowym i poziomym. Obraz w obrazie będzie również dostępny podczas pracy na wielu aplikacjach w formie małego okienka, które będzie można przenosić w dowolne miejsce interfejsu.

Najgorsze jest to, że aplikacje mobilne będą musiały wspierać nowe funkcje MIUI 8, ale na początku będziecie mogli je sprawdzić na systemowych aplikacjach.

Źródło: gizchina.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek