Michał05.05.2017
Najlepsze gry wieloosobowe na iPhone’a

Wszem wobec wiadomo, że granie w gry na telefonie iPhone jest świetne, ale czy wiedziałeś, że jeszcze większą frajdę od tradycyjnego grania sprawia granie w tryb gry wieloosobowej?

Poniżej przedstawiamy pięć najlepszych gier wieloosobowych na iPhone’a.

8 Ball Pool

Bez wątpienia pierwszą grą, od której należy zacząć jest gra 8 Ball Pool, będąca zdecydowanie najlepszym symulatorem gry w bilarda na rynku i stworzona w celu zapewnienia doskonałej rozrywki w trybie gry wieloosobowej. Gra ta oferuje atrakcyjny interfejs, prosty sposób rozgrywki, a także szereg fantastycznych opcji gry wieloosobowej. Gracze mają możliwość rzucania wyzwań na Facebooku, bądź rywalizowania ze znajomymi zwerbowanymi bezpośrednio z poziomu samej gry 8 Ball Pool, podczas gdy mecze mogą być rozgrywane „jeden na jednego” lub w ramach ogólnodostępnych turniejów 8-osobowych, z których wyniki są uwzględniane na tablicy liderów dostępnej w grze. Sposób gry jest uproszczony na zasadzie przeciągania palcem i celowania, natomiast technika gry może być doskonalona w sesji treningowej gry.

8 Ball Pool™
Cena: Gratis
/ Pobierz

Clash of Clans

Ta ulubiona gra strategiczna ze studia Supercell plasowała się w czołówce rankingów najchętniej pobieranych gier na urządzenia Android i Apple prawie przez cały okres jej istnienia i pozostaje jednym z najbardziej wyrazistych przykładów jednego z najbardziej pomysłowych gatunków gier na rynku. Klasyczny tytuł z gatunku Tower defense, Clash of Clans, umożliwia dołączenie do klanu znajomego i przekształcenie osady w strukturę obronną, jednakże głównym celem gry, a tym samym wyzwaniem zapewniającym największą frajdę, jest tworzenie, rozbudowa i szkolenie własnego wojska, które później jest wysyłane do walki prowadzonej w sposób strategiczny. Wojska składają się z barbarzyńców, czarownic i smoków, których zadaniem jest obrona struktur obronnych przy użyciu dział, moździerzy i bomb, a także podbijanie innych klanów.

Clash of Clans
Cena: Gratis
/ Pobierz

Jackpot Poker

Ta opcja darmowej gry tematycznie związanej z grą w pokera na pieniądze, wcześniej znana pod nazwą PokerStars Play, pochodzi z witryny pokerowej będącej numerem jeden na świecie, PokerStars. Serwis Pokerstars istnieje na rynku od 2001 r. i zdobył popularność dzięki hojnym bonusom powitalnym, dlatego za każdym razem, gdy serwis ten wprowadza na rynek nową grę, jak Jackpot Poker, rozgłos jest olbrzymi. Gra Jackpot Poker, której materiałem źródłowym jest aplikacja PokerStars na Facebooku o takiej samej nazwie, jest próbą zaistnienia na scenie zabawnych gier w połączeniu z szaleństwem gry w pokera, aczkolwiek PokerStars zawarł w grze także quiz na temat pokera oraz bączek do zdobywania żetonów w celu zapewnienia większej frajdy.

Jackpot Poker by PokerStars™
Cena: Gratis
/ Pobierz

Hearthstone: Heroes of Warcraft

Kolejna gra strategiczna jest oparta na włączonym do gry zestawie kart, który zbiera się, a następnie wykorzystuje do uzyskania doskonałego układu w celu wygrania bitwy, podobnie jak ma to miejsce w pokerze, dlatego też gra ta pozyskuje swoich odbiorców spośród społeczności pokerowych. W przeciwieństwie do pokera, w tej grze występują smoki, bestie i czarownice, a także inne elementy, których można spodziewać się w grze typu fantasy. W tej grze masz możliwość zbierania potężnych kart, które pomagają rzucać zaklęcia, bądź przywoływać pomocnych sługusów zapewniających wsparcie podczas wykonywania misji, które polegają na przejmowaniu kontroli nad polami bitwy innych graczy. Jednakże, prawdziwa przyjemność jest związana z meczami rozgrywanymi “jeden na jednego” przeciwko innym graczom w celu zdobycia niesamowitych nagród. Hearthstone nadal pozostaje jedną z najszybciej rozwijających się gier eSports z gatunku rozgrywek online, urzekająca zarówno graczy grających rekreacyjnie jak i nastawionych na rywalizację, natomiast twórcy z firmy Blizzard nawet przeprojektowali grę pod kątem umożliwienia współzawodnictwa za prawdziwe pieniądze.

Hearthstone
Cena: Gratis
/ Pobierz

Injustice: Gods Among Us

Kolejną wspaniałą grą wieloosobową jest gra karciana DC Injustice: Gods Among Us, w której zadaniem jest zbudowanie potężnej listy składającej się z bohaterów jak i złoczyńców wraz z ich specjalnymi atakami i mocami. Istotą gry jest udział w walkach zbrojnych w kombinacji „trzech na trzech”. Gracze muszą organizować się w zespoły dzieląc się mnóstwem pomysłów na temat stosowanych strategii taktycznych. Podczas bitwy zespoły mogą przechodzić na wyższe poziomy przekazując sobie dodatkową moc, przy użyciu której pokonują swoich wrogów, a nawet znajomych zaproszonych do gry.

Injustice: Gods Among Us
Cena: Gratis
/ Pobierz
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz