Krzysiek Borek18.06.2016
Najnowsza wersja TestFlight pozwala programistom wprowadzać wersje testowe aplikacji dla iOS 10

Wydanie wersji rozwojowej iOS 10 to dopiero początek w dopieszczeniu ostatecznej wersji oprogramowania układowego dla urządzeń mobilnych Apple. Dowodem na to jest dzisiejsza aktualizacja TestFlight wprowadzająca kompatybilność z iOS 10, watchOS 3 i tvOS 10.

W praktyce oznacza to, że programiści będą w stanie idealnie zintegrować wszystkie nowości dostępne w każdym z systemów operacyjnych z osobna. Za przykład może posłużyć implementacja SiriKit, nowe powiadomienia i widżety.

TestFlight now supports apps built for the new beta of iOS, watchOS, and tvOS, which means that you can get feedback from testers on features like SiriKit, Push Notifications for tvOS, new iOS Extension APIs, and more

Ponadto wszystkie aplikacje testowe będą miały wsparcie dla menu kontekstowego wywoływanego za pomocą 3D Touch, więc użytkownicy będą mogli zgłaszać błędy związane z rozpoznawaniem siły nacisku, o ile takowe się pojawią.

iTunes Connect również otrzymało wiele nowości, wliczając w to aplikacje z wbudowanymi funkcjami dla iOS 10 i tvOS. Zainteresowani programiści mogą zapoznać się z tymi informacjami na dedykowanej deweloperom stronie.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek