Krzysiek Borek11.09.2015
Namiastka 3D Touch pojawi się na iOS 8 dzięki Jailbreak!

Podczas środowej konferencji prasowej Apple zaprezentowało iPhone 6S i 6S Plus wraz z innymi nowościami. Jedną z najciekawszych jest 3D Touch, które zmienia metodę interakcji między smartfonem, a jego użytkownikiem.

Dzięki nowej funkcji najnowsze smartfony będą w stanie rozpoznać siłę nacisku na wyświetlacz, oznacza to, że po jego mocniejszym przyciśnięciu możemy wykonać nowe przygotowane przez producenta akcje. Wewnątrz aplikacji takich, jak Notatki, Mail, i Wiadomości, po mocniejszym naciśnięciu na klawiaturę, zamieniamy ją w gładzik.

3D Touch obecnie dostępny jest tylko i wyłącznie na iPhonie 6S i 6S Plus, ponieważ w wyświetlaczu Retina HD znajdują się specjalne czuniki, które odpowiadają za tę funkcję.

Elias Limneos ma zamiar wprowadzić 3D Touch do wszystkich iGadżetów, działających na iOS 8 dzięki przygotowaniu odpowiedniego rozszerzenia, które będziemy mogli pobrać z Cydii. Rozszerzenie na pewno nie pozwoli na rozpoznanie mocniejszego i lżejszego nacisku, ale dostarczy te same skróty i akcje, co prawdziwe rozwiązanie dostępne jedynie w nowych modelach iPhone‚a. Dzięki niemu starsze modele iPhone‚a będą wyposażone w tę nowość.

Na wideo widać, że po dłuższym przytrzymaniu palca na ikonce aplikacji Telefon, mamy dostęp do skrótów, takich jak utworzenie nowego kontaktu lub uruchomienie połączenia wychodzącego bez potrzeby uruchamiania aplikacji.

Programista nie podał szczegółowych informacji na temat rozszerzenia ani daty jego wydania. Tym bardziej że nie do końca wiadomo, jak rozszerzenie będzie działało. Jestem ciekaw, czy reszta funkcji z najnowszych iPhone‚ów zostanie zaimplementowana, chociaż w taki sposób na poprzednikach modeli 6S i 6S Plus.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek