Krzysiek Borek23.11.2017
Następca iPhone X z Dual SIM?

Od czasu do czasu używam miejsca na drugą kartę SIM w Xiaomi Mi 5s i to przydatna możliwość. iPhone na razie jej nie ma, ale następca modelu X może zostać wyposażony w czytnik dwóch kart SIM, a nie jednej.

Dual SIM pojawi się dopiero w przyszłym roku, ale obecnie ciężko stwierdzić, czy każdy z przyszłorocznych iPhone’ów je otrzyma. Samsung robi tak ze swoimi najwyższymi modelami i wtedy pojawiają się modele Duos (duo), pozwalając użytkownikom używać dwóch kart. Ming Chi Kuo twierdzi, że to samo czeka iPhone’a w przyszłym roku, a obydwa miejsca zapewnią wsparcie dla 4G LTE.

Do tej pory gro smartfonów Dual SIM wspiera LTA i 2 lub 3G, więc w przypadku Apple będzie to krok naprzód i lekkie wyprzedzenie konkurencji. Oprócz tego przyszłoroczne modele otrzymają modemy LTE 5G, zapewniające wyższe prędkości pobierania i wysyłania danych.

Z roku na rok wewnątrz iPhone’a jest coraz mniej miejsca, więc zastosowanie Dual SIM może okazać się nie lada problemem. Na problem prawie zawsze znajdzie się rozwiązanie, tym razem może nim być eSIM, który obecnie jest dostępny w wybranych iPadach i Apple Watch Series 3.

Zastosowanie eSIM oznaczałoby brak Dual SIM w niektórych krajach, ponieważ większość (chyba) nie jest przystosowana do korzystania z tego typu rozwiązania. Nie zmienia to jednak faktu, że wprowadzenie wsparcia dla dwóch kart może okazać się przydatne. W szczególności, gdy ktoś chciałby korzystać z firmowego i prywatnego numeru jednocześnie.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek