Krzysiek Borek04.10.2015
Następny flagowiec Sony dopiero pod koniec przyszłego roku

W ciągu ostatnich kilku lat Sony przyzwyczaiło nas do wydawania flagowych urządzeń z serii Xperia, Z co pół roku. Jednak wygląda na to, że spółka przemyślała sprawę i kolejnego flagowca ujrzymy dopiero pod koniec przyszłego roku.

W niedawno udostępnionym wywiadzie dyrektor artystyczny Sony omawia skład rodziny Xperia Z5 i zdradza plany na przyszłość. Zauważa, że przez politykę wydawania sprzętu co pół roku należy ją zmienić, co przełoży się na ten sam termin wydawniczy, z którego korzysta większość konkurencji. W praktyce oznacza to brak planów wydania kolejnego najwyższego modelu w przyszłym roku.

Wydaje mi się, że Sony w tej kwestii pójdzie w ślady Apple i będą dostarczać jedynie najdroższe modele co rok. Mam wrażenie, że dzięki temu obniżą koszty, a fani ich sprzętu nie będą musieli wymieniać obecnego na nowszy co pół roku. Z drugiej strony mogą być na straconej pozycji względem konkurencji, która nie skupia się jedynie na najdroższych smartfonach.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Sony wydało jakąś nowość na początku przyszłego roku. Prawdopodobnie pracują w pocie czoła nad Xperia Z5 Ultra, a model Z6 na pewno nie pojawi się w tym samym okresie.

Źródło: technobuffalo.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek