Michał15.11.2017
NAVITEL T500 3G, czyli tani tablet z nawigacją Europy

Kilka tygodni temu dzięki uprzejmości firmy Navitel otrzymaliśmy do testów ich kolejny produkt. Co takiego?

Tym razem jest to tablet T500 3G z funkcją nawigacji i telefonu. No to kilka słów o urządzeniu.

Procesor

T500 3G posiada nowoczesny, szybki procesor MTK 8321 Cortex – A7 Quad Core 1.3 GHz i system Android 7.0. Dzięki temu urządzenie otrzymuje nieograniczony dostęp do centrum rozrywki.

Pamięć i 3G

Do dyspozycji użytkownika mamy pamięć RAM o pojemności 1 GB. Nie jest to dużo, ale muszę szczerze powiedzieć, że pomimo tak niewielkiej ilości ram-u tablet radzi sobie całkiem dobrze z grami i innymi aplikacjami. T500 3G posiada FlashROM 8 GB oraz slot dla kart micro SD/SDHC do 32 GB.

Dodatkowym bardzo dużym plusem jest fakt, że tablet posiada możliwość korzystania z dwóch kart SIM jednocześnie. Z urządzenia jak wspomniałem można bez problemu dzwonić, czy wysyłać SMS-y.

Ekran

Teraz kilka słów o ekranie. Tablet wyposażony jest w 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280×800 wykonany w technologii IPS co sprawia, że obsługa tabletu jest bardzo wygodna.

Modem

Wbudowany modem 3G pozwala na łatwy i szybki dostęp do internetu. Moduł Bluetooth zapewnia kompatybilność z wieloma urządzeniami, które pomagają nam w codziennej pracy.

T500 3G posiada oczywiście również funkcję Wi-Fi w standardzie 802.11 b/g/n, a także zaawansowany procesor graficzny Mali 400 MP2.

Kamera

Jeśli chodzi o kamerę to jest przeciętnie, ale z drugiej strony za te pieniądze nie można oczekiwać cudów. T500 3G posiada tylną kamerę z Auto Focusem o rozdzielczości 2 Mpx i przednia o rozdzielczości 0,3 Mpx.

Nawigacja

Kolejna i zarazem ostatnia rzeczą o której chciałem wspomnieć jest to, że test również nawigacja z pełnoprawnym oprogramowaniem Navitel Navigator i pre-instalowanymi mapami 45 państw Europy, o łącznej wartości 129 złotych.

Do urządzenia przeniesiono także wiele znanych już z wcześniejszych rozwiązań producenta udogodnień – np. asystent pasa ruchu, który ułatwia uzyskiwanie wyraźnych informacji, jak ustawić się na skrzyżowaniu.

Rozszerzona baza danych punktów POI zawiera stacje benzynowe, sklepy, apteki, kawiarnie itp. Ponadto wbudowana jest funkcja „Ciężarówki”, automatyczny tryb dzienny i nocny, pomiarowe odcinki prędkości na terenie Polski. Usługa FOTORADARY daje kierowcy wizualne i głosowe ostrzeżenia podczas jazdy.

Bateria

Co z baterią? Urządzenie ma wbudowaną baterię o pojemności 2200 mAh, która umożliwia dość długą, nieprzerwaną pracę urządzenia.

Cena

Cena urządzenia to zaledwie 299 zł. Jak na tablet z nawigacja posiadającą mapy Europy to całkiem dobrze prawda?

Podsumowanie

Jeśli zatem szukacie nawigacji, a zarazem tabletu na którym oprócz korzystania z nawigacji możliwe jest zainstalowanie innych aplikacji przykładowo Yanosika, Spotify i innych, a także wyposażonego w możliwość korzystania z dwóch kart, to koniecznie weźcie pod uwagę opisywany przeze mnie T500 3G.

Urządzenie możecie bez problemu kupić w polskich marketach takich hak Saturn, Media Expert, czy inne. Gorąco polecamy.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz