Krzysiek Borek02.02.2015
Need for Speed No Limits – recenzja gry

Zanim przejdę do rzeczy należy zaznaczyć, że produkcja nie jest wersją testową. Została wydana wcześniej w Holenderskim i Tajwańskim App Store, a ja używając czarnej magii pobrałem grę na iPada 3–ej generacji i spędziłem z nią trochę czasu.

Gra może być uciążliwa (przynajmniej na ten moment) z powodu bariery językowej. Nie znalazłem nigdzie opcji do zmiany języka, a holenderski App Store nie wskazuje na wersję anglojęzyczną (jak na razie). Z drugiej strony można się nauczyć obcego języka, choć zbytnio nie będziemy wiedzieć, co dane słowo oznacza.

Jest to wczesna wersja produkcji, więc zdarzają się zwolnienia animacji, czasem gra potrafi się wyłączyć, właśnie dlatego deweloperzy wydają grę wcześniej, żeby w trakcie poprawiać jej błędy. Jeżeli chodzi o fabułę, wszystko sprowadza się do pokonania jednej z drużyn, aby przejść do kolejnego etapu. Grę śmiało można porównać do CSR Racing, biorąc pod uwagę, że mamy wyznaczoną ilość benzyny. Jeśli chcemy grać po wykończeniu paliwa, to albo czekamy albo płacimy za paliwo. Ten system się (chyba) nie zestarzeje.

NFS

Rozgrywka to klasyka dla serii Need for Speed, trasę możemy pokonać jadąc bokiem lub normalnie. Niestety, większość tras wygląda tak samo i szybko się nudzi. Jedyną zaletą w tym przypadku jest zmiana auta na lepsze, a ich nie ma zbyt wielu, ale to wystarczająca informacja, aby dać grze szanse.

NFS2

Na ten moment lista aut nie powala, jest ich aż 10, porównując No Limits z Real Racing to ta druga ma ich większą ilość. Przynajmniej są to bardzo dobre wybory, znajdziemy m.in. BMW M3 E36, Forda Fiesta ST, BMW M4, Forda Mustanga GT, Mazdę RX-7, Nissana Skyline R32, Toyotę GT86, Subaru BRZ, Porsche 911, 933, Volkswagena Golfa GTI i Subaru Imprezę WRX STI.

Kolejnym problemem jest brak dopasowania gry do wyświetlaczy Retina, przez co wygląda ona, jak produkcja z 2010 roku. Mam nadzieję, że ulegnie to zmianie do czasu oficjalnej premiery Need for Speed.

NFS3

Na koniec zostawiłem prawdziwą perełkę, której żadna gra dostępna obecnie na iOS nie posiada. Modyfikacje samochodów, zmienić można dosłownie wszystko. Zmienimy kolor, zderzaki, światła,lusterka boczne,wlot na dachu, maskę, spoiler, a nawet poszerzymy karoserię i wiele innych.

Biorąc pod uwagę, że jest to wczesna wersja gry, trudno ją ocenić. Bez wątpienia posiada wiele wad, które powinny zostać wyeliminowane do czasu premiery. Z drugiej strony możemy zobaczyć, na co stać obecnie Electronic Arts.

* brak oceny z powodu wczesnej wersji gry.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek