Krzysiek Borek04.10.2015
Nexus 5X z kablem USB-C

Na początku bieżącego tygodnia Google zaprezentowało kolejne referencyjne urządzenia mobilne z serii Nexus. Tym razem do czynienia mamy z modelem 5X i 6P, każdy z nich działa na czystym Androidzie Marshmallow.

Ruszyły również zamówienia przed sprzedażowe, w wyniku czego pojawił się problem z tańszym modelem (5X), okazuje się, że posiada on kabel USB — C niekompatybilny z większością komputerów osobistych.

Sklep internetowy Google jasno daje do zrozumienia, że razem z Nexusem 5X otrzymamy 15W ładowarkę z portem USB — C i kabel USB — C do USB — C, powoduje to problem z przesyłaniem danych. Jeżeli będziemy chcieli podłączyć go do większości komputerów, będziemy musieli zaopatrzyć się w odpowiednią przejściówkę, która to umożliwi.

nexus-5x-usb-type-c-to-type-c-cable

Trudno stwierdzić, czy większość użytkowników modelu 5X w ogóle będzie potrzebowało kabla USB — C → standardowe USB, choć w pudle z Nexusem 6P jest on obecny od razu wraz z kablem do ładowarki.

Jedną z głównych nowości w Androidzie Marshmallow jest wsparcie dla USB — C, co przekłada się na szybszy przesył danych i szybkie ładowanie, więc w ogóle się nie dziwie, że Google postawiło na tę technologię. Poza tym obecnie nie ma zbyt wielu komputerów z portem USB — C, większość z nich posiada standardowe porty USB.

Źródło: bgr.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek