Krzysiek Borek16.09.2014
NFC w obydwu wariantach iPhone’a 6 będzie miało ograniczone możliwości

Obydwa warianty najnowszego iPhone’a zostały wyposażone w NFC. Wreszcie zaczynają gonić konkurencję, choć nie do końca…

NFC w najnowszej generacji samrtfonu Apple wykorzystywane będzie jedynie do ich systemu płatności mobilnych, Apple Pay. Deweloperzy nie dostaną dostępu do API odpowiedzialnego za tę metodę łączności. W rezultacie nie powstaną żadne dodatkowe aplikacje, korzystające z tej „nowości”.

Można by rzec, że historia zatacza koło, to samo zdarzyło się podczas premiery iPhone’a 5S i Touch ID. Na początku deweloperzy też nie mieli dostępu do czytnika linii papilarnych, przygotowanego przez Apple. Gigant z Cupertino pozwalał korzystać z czytnika, tylko w obrębie ich aplikacji i niczego ponad to. Jeżeli chodzi o Touch ID to w najnowszej wersji iOS deweloperzy firm trzecich otrzymają dostęp do API i będą mogli wydawać aplikacje korzystające z czytnika Apple.

ApplePay

Prawdopodobnie Apple wykona ten sam krok w przypadku NFC w niedalekiej przyszłości (oby tak było). Wygląda na to, że gigant z Cupertino chce doszlifować NFC w swoich aplikacjach, a potem otworzy się na wszystkich deweloperów, piszących aplikacje dla ich systemu.

Apple Pay na początku ukaże się w Stanach Zjednoczonych wraz ze startem iOS 8. Dostęp do systemu płatności mobilnych mają obydwa warianty iPhone’a 6 i Apple Watch. System kompatybilny będzie z American Express, Visa i Mastercard. Obecnie Apple posiada 220,000 partnerów, korzystających z ich systemu płatności mobilnych. Dodatkowo producent iPhone wyda API dla Apple Pay, więc deweloperzy będą mogl wyposażyć własne aplikacje w system płatności mobilnych utworzony przez Apple.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
  • @Orlowskii

    Jailbreak czekamy!