Krzysiek Borek24.06.2015
Nie będzie darmowego Apple Music dla użytkowników Androida?

Podczas startu Apple Music pojawi się w dwóch wariantach, jeden z nich będzie darmowy i dostaniemy naprawdę mało funkcji, a płatny zawiera wszystko, co przewidział gigant z Cupertino.

Płatności wyglądają następująco 4,99 euro lub 9,99 euro — o ile nie posiadacie sprzętu działającego pod wodzą Androida od Google. Start usługi Apple poza ich własnym ekosystemem to interesujące przedsięwzięcie. Częściowo jest to pokaz zainteresowania ze strony Apple Androidem, a nie tylko odpowiedź na żarty Tima Cooka odnośnie do tej platformy.

W tym momencie zaczynają się schody, przynajmniej dla użytkowników zielonego robota. Użytkownicy, korzystający z iOS będą mieli dostęp do wszystkich stacji radiowych, a Android tylko do głównej (Beats 1).

iTunes2

Szkoda, Apple może sporo stracić względem Spotify i Pandory. 45 mln użytkowników Spotify korzysta z darmowej wersji, a reszta (15 mln) opłaca subskrypcję Premium, z kolei Pandora, skupiająca się tylko i wyłącznie na stacjach radiowych zarabia jeszcze mniej. Tylko 4% użytkowników korzysta z płatnej usługi.

Aktualizacja

Okazuje się, że jednak użytkownicy Androida będą mogli skorzystać z 3 – miesięcznej, bezpłatnej subskrypcji. Niestety wraz z nią nie będą dostępne wszystkie stacje radiowe, a tylko Beats 1, wszystko możecie sprawdzić na tabelce poniżej.

Apple Music tabela

Źródło: http://gizmodo.com/sorry-android-users-you-dont-get-free-apple-music-1710252534?utm_campaign=socialflow_gizmodo_facebook&utm_source=gizmodo_facebook&utm_medium=socialflow
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek