Krzysiek Borek16.02.2016
Nie stać was na LG G5? Zainteresujcie się serią X

LG ogłosiło, że na tegorocznych targach Mobile World Congress zaprezentuje tanie smartfony z serii X. X Cam i X Screen będą zastępstwem dla drogich LG G5 i V10 i powinni sięgnąć po nie wszyscy, którzy nie potrzebują droższego sprzętu ze wszystkimi fajerwerkami.

X Cam wyposażono w 64 – bitowy układ scalony o taktowaniu 1,14GHz (8 rdzeni), wyświetlacz Full HD o przekątnej 5,2 – cala, 2GB pamięci operacyjnej, 16GB na dane użytkownika i baterię o pojemności 2520mAh. Jeżeli chodzi o wykonywanie zdjęć, to z tyłu znajdują się dwa aparaty, jeden ma 13MPix, a drugi 5MPix, to nie wszystko, wielbiciele autoportretów otrzymają do dyspozycji 8MPix aparat. Sprzęt od nowości będzie działał na podstawie Androida 6.0 Marshmallow.

gsmarena_001

Z drugiej strony model X Screen ma w zanadrzu 64 – bitowy układ scalony o taktowaniu 1,4GHz (4 rdzenie), 2 wyświetlacze (główny i dodatkowy). Pierwszy z nich ma rozdzielczość HD i przekątną 4,93 – cala, a drugi może pochwalić się rozdzielczością 520 × 80 pikseli i przekątną wynoszącą 1,76 – cala. Urządzenie ma również 2GB pamięci operacyjnej i 16 na dane użytkownika, poza tym za wykonywanie zdjęć odpowiedzialny będzie 13MPix aparat z tyłu i 8 na froncie. X Screen również działa na podstawie najnowszego Androida, choć jego bateria ma niższą pojemność (2300mAh) od X Cam.

Obydwa smartfony zostaną zaprezentowane 22 lutego bieżącego roku, a więc zaledwie dzień po rynkowym debiucie LG G5. Będą one dostępne w sprzedaży na terenie Europy, Azji i Ameryki Łacińskiej.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek