Krzysiek Borek10.06.2016
Niebieski wariant kolorystyczny zastąpi Gwiezdną szarość?

Zazwyczaj przy wyborze urządzeń mobilnych Apple wybieram tylko jeden wariant kolorystyczny, który najbardziej mi odpowiada. Jest nim gwiezdna szarość, która w tym roku może zostać zastąpiona niebieskim wariantem kolorystycznym.

Nowy wariant będzie dostępny obok srebrnego, złotego i różowego złota. Apple zamierza pozbyć się ikonicznego koloru wprowadzonego w 2013 roku wraz z premierą iPhone’a 5S. Od tego momentu większość nowszych produktów z Cupertino jest dostępna w tym kolorze, a ostatnimi są iPad Pro i MacBook Retina.

ip7

Producent powoli wprowadzał nowe kolory, a wszystko zaczęło się od bieli i czerni w 2008 przy okazji wydania iPhone’a 3G. Później biel stała się srebrem (5S) i dodano różowe złoto (6s/6s Plus). Ponadto iPhone 7 będzie korzystał z tego samego szkła hartowanego, co poprzednie modele, więc nie ma mowy o zastosowaniu wyświetlacza OLED.

Nowy model powinien pojawić się podczas tegorocznej jesieni, a jego wygląd ma być podobny do obecnie sprzedawanych modeli. Warto zaznaczyć, że iPhone 7 nie będzie miał standardowego portu słuchawkowego, a jego jednostką centralną będzie układ scalony A10. Poza tym możemy spodziewać się wodoodpornej konstrukcji, poprawionych linii antenowych, szybszego LTE, WiFi i wielu innych.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek