Krzysiek Borek28.06.2016
Niedługo pojawi się nowa wersja aplikacji mobilnej pilota dla Apple TV 4gen

Podczas keynote otwierającego tegoroczne WWDC Apple zaprezentowało nową wersję aplikacji „Remote”, która została napisana od podstaw.

Dzięki temu jest bardziej intuicyjna i użytkownicy nie powinni mieć z nią problemów podczas kontrolowania Apple TV 4. generacji.

Aplikacja łączy się z przystawką telewizyjną za pomocą Bluetooth i ma wszystkie funkcje, z których korzysta oficjalny pilot z Siri. Podczas odtwarzania muzyki lub filmów na ekranie iPhone’a pojawi się ekran „Now Playing” ze wszystkimi (dostępnymi) komendami do wyboru wraz z przyciskiem Menu i Siri. Kontrola nad Apple TV ze strony aplikacji odbywa się poprzez gesty na dotykowym ekranie smartfona, co jest równoważne z takimi samymi gestami na pilocie z fabrycznego zestawu.

Wprowadzanie tekstu jest sprawniejsze w porównaniu do pilota, ponieważ stuknięcie w wymagane pola od razu wywołuje klawiaturę ekranową. Dostępne są również wszystkie komendy dla asystentki głosowej (Siri) i dyktowanie, a ponadto iPhone’a można używać, jako dedykowanego kontrolera do gier. Wszystko za sprawą wyposażenia go w akcelerometr i żyroskop, więc nic nie stanie na przeszkodzie, żeby grać nim w gry na Apple TV.

Aplikacja jest obecnie w fazie testów i mogą pobrać ją jedynie zainteresowani programiści. Obecnie nie wiemy, kiedy aplikacja pojawi się w App Store, ale może zadebiutować podczas tegorocznej jesieni, gdy Apple wyda ostateczne wersje tvOS 10 i iOS 10. Wersja rozwojowa aplikacji potrzebuje do działania iOS 9.3.2 i tvOS 9.2.1, co wskazuje na wcześniejsze wydanie.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek