Krzysiek Borek05.07.2016
Night Shift wyjdzie poza iOS?

Większość fanów powinna przyjąć tę informację z bananem na twarzy, ponieważ wygląda na to, że Night Shift pojawi się na wielu innych produktach Apple.

Ostatnio złożone dokumenty w Stanach Zjednoczonych i Chinach wskazują na zarejestrowanie znaku towarowego, jakim jest Night Shift wprowadzony wraz z wydaniem iOS 9.3. Dokumenty zdradzają znacznie więcej, co prawdopodobnie przełoży się na obecność funkcji w macOS, watchOS, tvOS i wielu innych.

Dobrze, że producent nie zamierza korzystać z tej nowości, tylko i wyłącznie na urządzeniach mobilnych. Nowe Maki powinny ją otrzymać dzięki aktualizacji do macOS Sierra lub nowszej wersji, a dodanie jej w systemie operacyjnym dla zegarki i przystawki telewizyjnej to tylko kwestia czasu.

night-shift-apple-patent

To nie wszystko, dokumenty złożone w Chinach wskazują na szersze zastosowanie Night Shift, które może pojawić się w samochodach kompatybilnych z CarPlay, faksach, wpłatomatach i nawet gwizdkach dla psów.

Szkoda, że Apple nie pozwoliło wprowadzić f.lux do App Store, który niedługo przestanie mieć rację bytu na Makach, skoro ma go zastąpić rozwiązanie przygotowane bezpośrednio przez producenta. Mam nadzieję, że poszerzenie gamy urządzeń kompatybilnych z Night Shift wpłynie pozytywnie na ich użytkowanie wieczorem.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek