Krzysiek Borek03.03.2017
Nintendo Switch po podłączeniu do MacBooka Pro zachowuje się, jak zewnętrzna bateria

Od dziś Nintendo Switch będzie dostępne na półkach sklepowych, ale dziennikarze z całego świata dostali konsole wcześniej od końcowych użytkowników.

Większość dziennikarzy dostała sprzęt tydzień przed premierą, więc w sieci pojawiło się już wiele informacji o konsoli, oprogramowaniu i grach.

W tym tygodniu dziennikarz Quartz, Mike Murphy odkrył, że podłączając Nintendo Switch pełni rolę zewnętrznej baterii do MacBooka Pro, choć to laptop powinien ładować baterię konsoli, a nie odwrotnie. Może mieć to związek z kablem USB-C firmy trzeciej, ponieważ Switch w pudełku ma jedyni kable USB-C zakończony ładowarką.

Murphy odkrył również możliwość ładowania konsoli MacBookiem Pro, wystarczy wyłączyć konsolę Big N i dopiero podłączyć ją kablem USB C do laptopa. Właśnie wtedy sprzęt Apple naładuje baterię przenośnej konsolki Nintendo. Switch można również ładować oryginalną ładowarką dla MacBooka Pro, podejrzewam, że ma to związek z obecnością portu USB-C w konsoli.

Nintendo Switch ma niewymienną baterię o pojemności 4310 mAh, więc to nie dużo. Obecnie ciężko stwierdzić na ile godzin gry pozwala bateria konsoli, ale dziwię się, że po jej włączeniu o podłączeniu do MBPro to ten drugi jest ładowany, a nie od razu Switch.

Ponadto Nintendo wydało dedykowaną aplikację dla Nintendo Switch pozwalającą na ustawienie kontroli rodzicielskiej bezpośrednio na urządzeniu mobilnym Apple.

Nintendo Switch Parental Cont…
Cena: Gratis
/ Pobierz
Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek