Krzysiek Borek18.03.2016
Nixon Mission – inteligentny zegarek z Android Wear do zadań specjalnych

Kiedy myślicie o „surfowaniu” na pewno nie macie na myśli urządzenia noszonego z Android Wear na pokładzie. Jednakże to nie powstrzymało firmy Nixon przed wydaniem własnego inteligentnego zegarka z systemem operacyjnym Google.

Kalifornijczycy właśnie wprowadzili do sprzedaży zegarek do zadań specjalnych o nazwie Mission działający na podstawie Android Wear. Ma okrągłą kopertę wykonaną ze stali nierdzewnej i poliwęglanu, nie zapomniano również o wyświetlaczu AMOLED, który jest chroniony przez szkło hartowane Gorilla Glass. Jego najważniejszą cechą jest bez wątpienia wodoodporność, która pozwala zanurzyć go na głębokości 100 metrów. Sam producent mówi, że to zdecydowanie więcej niż oferuje konkurencja w postaci Casio WSD – F10 (zanurzenie na głębokość 50 metrów).

Nie służy jedynie do zbierania danych podczas uprawiania sportów wodny, ale skorzystają z niego narciarze i snowboarderzy, wszystko dzięki dedykowanym aplikacjom, które są częścią systemu operacyjnego. Warto nadmienić, że to pierwsze urządzenie noszone wyposażone w układ scalony Snapdragon Wear 2100, który jest 30% mniejszy i potrzebuje 25% mniej mocy w porównaniu do Snapdragona 400.

Niestety, producent nie pochwalił się rzeczywistym czasem użytkowania sprzętu, ale dzięki zastosowaniu nowego SoC żywotność ogniwa być może wzrośnie. To samo dotyczy ceny i jego dostępności.

Źródło: theverge.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • elliott

  Polecam zapoznać się ze skalą wodoszczelności a nie wprowadzać czytelników w błąd 100M nie oznacza możliwości nurkowania do 100m w głąb wody.
  ———————————————————————————————–

  Waterresistant lub brak oznaczenia szczelności:

  Zegarki z tym oznaczeniem nie są wodoszczelne i mogą ulec zalaniu nawet podczas mycia rąk.

  30 m = WR30 = 3 ATM = 3 Bar:

  Tylko przypadkowy kontakt z wodą. Klasa wodoszczelności pozwalająca na zachlapania podczas mycia rąk

  50 m = WR50 = 5 ATM = 5 Bar:

  zegarki z tą klasą wodoszczelności pozwalają na kąpiel w wannie. W przypadku renomowanych i ekskluzywnych zegarków, ta klasa wodoszczelności pozwala również na pływanie w basenie bez skoków do wody.

  100 m = WR100 = 10 ATM = 10 Bar:

  przy wodoszczelności 100 m możemy już bez obaw pływać w zegarku, a nawet nurkować bez butli z tlenem i akwalungu.

  200 m = WR200 = 20 ATM = 20 Bar:

  Klasa wodoszczelności 200 m pozwla nam na pływanie i nurkowanie z akwalungiem.

  300m = WR300 = 30 ATM = 30 Bar:

  Zegarki z klasą wodoszczelności 300 m to zegarki w których możesz nurkować z butlą do kilkudziesięciu metrów.

  więcej…

  klasa powyżej 300m to profesjonalne zegarki do nurkowania.

  • Hesik

   Same głupoty tu piszą :) nie przerwach raz piszą to co uważają za słuszne a nie co prawdziwe. Tylko dlaczego tego dalej nie poprawili?