Krzysiek Borek18.03.2016
Nixon Mission – inteligentny zegarek z Android Wear do zadań specjalnych

Kiedy myślicie o „surfowaniu” na pewno nie macie na myśli urządzenia noszonego z Android Wear na pokładzie. Jednakże to nie powstrzymało firmy Nixon przed wydaniem własnego inteligentnego zegarka z systemem operacyjnym Google.

Kalifornijczycy właśnie wprowadzili do sprzedaży zegarek do zadań specjalnych o nazwie Mission działający na podstawie Android Wear. Ma okrągłą kopertę wykonaną ze stali nierdzewnej i poliwęglanu, nie zapomniano również o wyświetlaczu AMOLED, który jest chroniony przez szkło hartowane Gorilla Glass. Jego najważniejszą cechą jest bez wątpienia wodoodporność, która pozwala zanurzyć go na głębokości 100 metrów. Sam producent mówi, że to zdecydowanie więcej niż oferuje konkurencja w postaci Casio WSD – F10 (zanurzenie na głębokość 50 metrów).

Nie służy jedynie do zbierania danych podczas uprawiania sportów wodny, ale skorzystają z niego narciarze i snowboarderzy, wszystko dzięki dedykowanym aplikacjom, które są częścią systemu operacyjnego. Warto nadmienić, że to pierwsze urządzenie noszone wyposażone w układ scalony Snapdragon Wear 2100, który jest 30% mniejszy i potrzebuje 25% mniej mocy w porównaniu do Snapdragona 400.

Niestety, producent nie pochwalił się rzeczywistym czasem użytkowania sprzętu, ale dzięki zastosowaniu nowego SoC żywotność ogniwa być może wzrośnie. To samo dotyczy ceny i jego dostępności.

Źródło: theverge.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek