Krzysiek Borek08.10.2016
Nokia 1100 wykorzystana do zbudowania inteligentnego zegarka

Nie mam wątpliwości, że na naszej planecie jest wielu utalentowanych programistów, a jeden z nich wykonał niedawno interesujący projekt, do którego wykorzystał Nokię 1100.

Dzięki rezystorom, płytce Arduino, paru linijkom kodu, modułowi Bluetooth, wyświetlaczowi z Nokii 1100 i silnikowi wibracji stworzył inteligentny zegarek.

Nokia 1100 czasy świetności ma za sobą, ale Daniel Davis znalazł dla niej nowe zastosowanie. Do wykonania urządzenia noszonego wystarczył mu maleńki wyświetlacz i silnik wibracyjny. Wszystko pokazał na swoim kanale (YouTube) i wygląda to niesamowicie. Wystarczyło nałożyć parę rezystorów na płytkę Arduino (mikro kontroler), żeby wyświetlacz zaczął działać, a potem dzięki modułowi Bluetooth sparował swoje cudo ze smartfonem Samsunga i wprowadził do zegarka powiadomienia o SMS-ach i połączeniach przychodzących.

Wszystkie komponenty znalazły się w obudowie wydrukowanej w drukarce 3D, którą zasila 3,7V bateria. Autor przyznał, że było to dla niego nie lada wyzwanie i przy kolejnym podejściu użyłby cieńszej baterii i tradycyjnej płyty głównej. Pozwoliłoby mu to na stworzenie cieńszego urządzenia, które dysponowałoby lepszymi funkcjami.

Co sądzicie o tym przedsięwzięciu?

Źródło: androidauthority.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek