Krzysiek Borek21.04.2017
Nokia 6 z aktualizacją do Androida 7.1.1

Nokia 6 pojawiła się niedawno w sprzedaży, a HMD Global wydało dla niej aktualizację do Androida 7.1.1.

Osobiście nie jestem pozytywnie nastawiony do tego modelu, co nie zmienia faktu, że zostałem miło zaskoczony przez producenta w kwestii aktualizacji oprogramowania układowego.

4GB pamięci operacyjnej i Snapdragona 430 nie wróżą nic dobrego, ale przynajmniej sprzęt będzie aktualizowany na bieżąco, czego brakuje w wielu urządzeniach mobilnych z tego samego segmentu. Na szczęście nawet takie połączenie ma swoich zwolenników, a regularne i szybkie aktualizacje mogą okazać się niezwykłą kartą przetargową w walce o klienta. W końcu konkurencja ma problemy z wydawaniem aktualizacji do swoich najwyższych modeli parę chwil po wydaniu najnowszej wersji Androida.

HMD w kwestii aktualizacji ma współpracować z Google, ponieważ sądzi, że przez wiele nakładek systemowych fragmentacja systemu operacyjnego nie przestanie istnieć.

Nawet z tego powodu zacznę kibicować Nokii i HMD, ale muszę się przekonać osobiście o szybkich i regularnych aktualizacjach. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, więc będę bacznie obserwował aktualizacje sprzętu.

Źródło: https://www.slashgear.com/nokia-6-gets-android-7-1-1-hints-at-a-promising-life-18482407/
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek