Krzysiek Borek25.03.2014
Nokia X wyprzedana w ciągu 4 minut w Chinach

Nokia na targach MWC pokazała swoje podejście do smartfonów z zielonym robotem. Wydali 3 modele, jednak najbardziej zaskakujący okazał się ostatni o oznaczeniu X.

Sklep internetowy JD.com w ciągu 4 minut wyprzedał cały nakład smartfona X od Nokii. Smartfon był dostępny w sprzedażny o 10 ich lokalnego czasu, po 4 minutach Nokia X została wyprzedana, co pokazuje jak wielkie jest zainteresowanie tym modelem.

NokiaX_

Parę tygodni temu Nokia osiągnęła 1 milion zamówień przedpremierowych, to pokazuje, że ludzie chętnie siegają po smartfon z Androidem od Nokii, choć nie ma on specyfikacji rodem z flagowych modeli Samsunga, Sony czy innych producentów.

NokiaX

Jest to dobry prognostyk dla Nokii, jednakże sprzedawca nie podał dokładnej ilości sprzedanych urządzeń, sama Nokia nie zabrała głosu w sprawie, ale szacuje się ze sklep miał 10,000 sztuk.

Z cena na poziomie 97$, smartfon zdecydowanie przemówił do Chińskiego narodu, dostępny jest także w innych częściach Azji, czy Europy z podobna ceną. Ciekawe,czy Nokia będzie w stanie utrzymać ten poziom sprzedaży w nadchodzących tygodniach.

Źródło: androidbeat.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek