Krzysiek Borek18.02.2016
Nowa kompilacja iOS 9.2.1 dostępna do pobrania, naprawia urządzenia z błędem 53

Apple w zeszłą środę udostępniło nową kompilację iOS 9.2.1 – obecnej wersji oprogramowania układowego dla ich urządzeń mobilnych, która zwróci życie zablokowanym przez Apple iPhone’eom z wymienionym Touch ID (firmy trzeciej).

Kompilacja to 13D20 i nie jest dostępna do pobrania bezpośrednio na urządzenie mobilne. Aktualizacja jest kompatybilna z każdym iGadżetem wyposażonym w Touch ID. Poza tym TechCrunch dotarło do interesującej informacji, po aktualizacji czytnik linii papilarnych firmy trzeciej jest zablokowany, ale sprzęt działa, jak powinien. Dopiero po wymianie w autoryzowanym serwisie wszystko będzie działać.

We apologize for any inconvenience. This was designed to be a factory test and was not intended to affect customers. Customers who paid for an out-of-warranty replacement of their device based on this issue should contact AppleCare about a reimbursement.

Dziwny błąd 53 pojawił się na początku bieżącego miesiąca, został spowodowany przez wymianę przycisku początek z czytnikiem linii papilarnych przez nieautoryzowane serwisy. Przez to wymieniona część nie przechodziła weryfikacji bezpieczeństwa, co sprawia, że jest bezużyteczna.

Aktualizacja i przeprosiny ze strony Apple przyszły zaledwie tydzień po wystosowaniu pozwu zbiorowego spowodowanego incydentem.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek