Krzysiek Borek30.08.2014
Nowe informacje o płycie głównej iPhone’a 6

Już niedługo będziemy świadkami prezentacji iPhone’a 6. W sieci pojawia się co raz więcej informacji o urządzeniu i zdjęć części. Po raz kolejny pokazano płytę główną i informacje, co się na niej znajdzie.

Przejdźmy do rzeczy, na jednym ze zdjęć wyraźnie widać, że nadal będzie wariant z 16GB pamięci na dane użytkownika. Co pokazuje, że Apple nie zamierza odpuścić tej wersji pamięciowej, choć wcześniej w sieci pojawiały się pogłoski, że gigant z Cupertino zastąpi ten wariant 32GB, a wraz z nim pojawi się model z 64GB i 128GB pamięci na pokładzie. Płyta główna posiada również 1GB pamięci, o której wspominałem wcześniej w jednym z wpisów.

A8

16GB pamięci to żadna nowość, skoro obecne model posiadają tyle pamięci, nowością natomiast jest LTE Cat 4, jest to chip Qualcomma. Oznacza to, że nowy iPhone będzie pobierał dane z szybkością do 150MB. Obecny model iPhone’a posiada LTE Cat 3, co oznacza, że pobiera pliki z szybkością do 100MB. Nowe LTE to także nowe chipy, które znajdą się obok niego, aby LTE działało u większości operatorów sieci komórkowych.

4

Ostatnia informacja to NFC, na które większość z was prawdopodobnie czeka, procesor A8 i nie znany, jak dotąd chip od AVAGO. Procesor A8 prawdopodobnie będzie miał dwa rdzenie o taktowaniu 2GHz, wykonane w 20nm procesie technologicznym, będzie to nadal procesor 64 bitowy. A8 jest szybszy i mniejszy od A7, obok niego znajduje się chip AVAGO. Procesor wesprze 1GB pamięci operacyjnej RAM. Na płycie głównej możemy zauważyć chip NFC produkcji NXP, który prawdopodobnie znajdzie się też w urządzeniu naręcznym Apple.

NFc

Jak widać zanim rzeczywiście poznamy iPhone’a 6 w sieci pojawi się jeszcze trochę informacji na temat nadchodzącego smartfonu od producenta z Cupertino. Mam nadzieję, że to co widzimy teraz pokryje się z tym, co zobaczymy we wrześniu na prezentacji.

Źródło: http://www.iclarified.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek