Michał27.10.2016
Nowe MacBooki Pro oficjalnie zaprezentowane – podsumowanie konferencji

To koniec. Po długim okresie oczekiwania, Apple wreszcie zaprezentowało światu nowe MacBooki Pro. Poniżej dowiecie się czym różnią się one od swoich poprzedników.

Nowe MacBooki Pro to najcieńsze i najlżejsze urządzenia z tej serii.

3

Największą nowością w MacBook Pro jest pasek dotykowy, wbudowany w górnej części klawiatury. Pasek pozwala użytkownikowi korzystać z dynamicznych klawiszy, które zmieniają się w zależności od używanej aplikacji. Pasek oczywiście zawiera także klawisze funkcyjne czy klawisze skrótów.

1

Touch Bar (tak nazywa ten nowy dotykowy pasek) automatycznie śledzi co robimy i sam dostosowuje się do naszych działań. Zobaczcie poniżej jak to wygląda w praktyce.

Kolejną wielką nowością jest czytniki linii papilarnych, który znajduje się po prawej stronie dotykowego panelu. Podobnie jak w iPhone, czytnik pozwala na szybki dostęp do urządzenia, bez konieczności podawania hasła.

2

Oprócz tego możemy oczywiście w bardzo szybki i bezpieczny sposób korzystać z Apple Pay.

Nowy MacBook Pro posiada także przeprojektowaną klawiaturę, która wykorzystuje nowy mechanizm motylkowy drugiej generacji.zrzut-ekranu-2016-10-27-o-20-27-17

Zwiększył się także gładzik. Teraz jest on dwa razy większy. Głośniki w MacBookach Pro również zostały kompletnie przebudowane.

zrzut-ekranu-2016-10-27-o-20-26-55

Mają one teraz dwa razy szerszy zakres dynamiczny i grają nawet o 60% głośniej.

Jak przystało na nowe laptopy od Apple, zaprezentowane dziś MacBooki Pro, są oczywiście cieńsze i lżejsze od swoich poprzedników.

2

Ekran też jest inny. Jest on teraz o 67% jaśniejszy względem swoich poprzedników.

Nowe MacBooki Pro posiadają 4 gniazda USB-C, które zapewniają wysoką wydajność i zaawansowane funkcje w połączeniu z kompatybilnymi akcesoriami.

zrzut-ekranu-2016-10-27-o-20-30-47

MacBooki Pro dostępne są w dwóch kolorach – srebrnym lub gwiezdnej szarości. Jeśli chodzi o szczegółową specyfikację, a także polskie ceny nowych laptopów od Apple to dowiedzieć się tego możecie wchodząc w ten wpis.

Co sądzicie o nowych Macbookach? Ktoś z Was planuje zakup nowego laptopa od Apple? Dajcie znać w komentarzach.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz