Wacław Niezgoda17.05.2015
Nowe możliwości Touch ID

Technologia rozpoznawania linii papilarnych Touch ID może zyskać w najbliższym czasie parę funkcji, jeśli tylko Cupertino zamierza użyć rozwiązań ze swojego nowego patentu. Jest to bardzo długi wniosek traktujący o Touch ID i wykorzystaniu go jako między innymi kontrolera do gier.

Jednym z ciekawszych wynalazków jest zastosowanie czytnika bezpośrednio w ekranie. Dzięki temu nie musielibyśmy już przykładać kciuka do przycisku Home a jedynie do ekranu.

Touch

Drugi wniosek mówi o rozpoznawaniu gestów przycisk Home z włączonym Touch ID. Poruszanie się po stronach www lub twitterze bez dotykania ekranu, lub sterowanie w grach bez zasłaniania widoku byłoby czymś co z wielką chęcią zobaczę w kolejnych generacjach iPhone’a.

touch1

Co więcej nowe, ulepszone Touch ID nie tylko ma rozpoznawać czy nasz palec przesuwa się po nim w lewo czy w prawo, ale również zmierzyć siłę z jaką na niego naciskamy.

Ostatnim jest przypisanie poszczególnym odciskom różnych profili lub funkcji. Dzięki temu przykładając kciuka zapłacimy kartą kredytową a używając palca wskazującego- debetową.

Niestety patenty nie są żadną gwarancją, że te technologie w ogóle wejdą w życie. Firma z Cupertino patentuje rocznie tysiące produktów i technologi, z których jedynie garstka znajduje się finalnie w ich produktach.

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS