Krzysiek Borek31.10.2016
Nowe wersje testowe macOS Sierra 10.12.2, watchOS 3.1.1 i tvOS 10.1.1 dostępne

Dziś użytkownicy urządzeń Apple lubujący się w sprawdzaniu wczesnych wersji oprogramowania mają się z czego cieszyć.

Niedawno Apple udostępniło kolejne kompilacje testowe macOS Sierra, watchOS i tvOS. Jednak na ten moment są to wersje dla programistów, a nie dla użytkowników końcowych, które niedługo powinny się pojawić w formie publicznych wersji testowych.

sierra

macOS Sierra w wersji 10.12.2 można pobrać z centrum deweloperskiego Apple lub za pomocą Mac App Store, wierzę, że niedługo pojawi się publiczna beta i większa rzesza użytkowników, będzie w stanie sprawdzić oprogramowanie, zanim będzie dostępne dla wszystkich. Obecnie nie wiemy, czy w nowej wersji pojawią się dodatkowe funkcje, ale na pewno możemy liczyć na poprawę wydajności i stabilności działania, Nie można również zapomnieć o eliminacji błędów napotkanych w poprzedniej wersji.

AppleWatch

watchOS 3.1.1 pobierzecie z poziomu dedykowanej zegarkowi aplikacji mobilnej, wystarczy przejść kolejno do Ogólne → Uaktualnienia i stamtąd pobrać wersję testową. Pamiętajcie, że wasz zegarek musi mieć przynajmniej 50% baterii, leżąc na dedykowanej ładowarce i musi być w zasięgu iPhone’a. Warto również pamiętać o tym, że watchOS 3.1 do bezproblemowego działania wymaga urządzenia mobilnego Apple z iOS 10.

Na ten moment nie wiemy, jakie zmiany kryją się w wersji 3.1.1, ale w miarę możliwości postaramy się zaktualizować wpis i dodać listę zauważonych zmian. Z drugiej strony pomniejsze aktualizacje oprogramowania inteligentnego zegarka skupiają się zazwyczaj na poprawie działania i stabilności, a większe są dostępne przy przejściu z np. 2 na 3.

AppleTV

Apple TV 4gen również doczekało się kolejnej wersji oprogramowania układowego (tvOS 10.1.1) w wersji testowej, ale aktualizacja wymaga więcej czasu w porównaniu do urządzeń mobilnych i naręcznych. Najpierw musimy podpiąć ATV do komputera z iTunes, a potem pobrać profil upoważniający nas do aktualizacji. Po jego instalacji będziemy mogli przeprowadzać aktualizacje bezpośrednio na przystawce, bez konieczności używania komputera.

Wygląda na to, że zmian w tvOS 10.1.1 będzie sporo, a najważniejszą z nich będzie ułatwione logowanie do usług dostawców telewizyjnych i dedykowana aplikacja TV, która ułatwi użytkownikowi wyszukiwanie interesujących go programów.

Zanim zaczniecie aktualizację, pamiętajcie, że to testowe oprogramowanie i podczas użytkowania mogą występować błędy. Miejcie to na uwadze, zanim zaczniecie narzekać na działanie lub krótki czas pracy z dala od ładowarki.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek