Krzysiek Borek10.11.2017
Nowy iPad Pro zostanie upodobniony do iPhone X

Apple nie powiedziało ostatniego słowa w kwestii tabletów i wygląda na to, że w przyszłym roku zobaczymy kolejną iterację modelu Pro.

Z wyglądu ma przypominać iPhone’a X, a to oznacza usunięcie przycisku początek z czytnikiem linii papilarnych i zastąpienie go Face ID.

Ekran będzie miał węższe ramki, a ponadto możemy spodziewać się nowego układu scalonego i GPU zaprojektowanego przez Apple. Zastosowanie Face ID zwiastuje koniec przycisku fizycznego w tablecie, choć wolałbym, żeby zostawili go w spokoju.

iPad Pro przewidziany na przyszły rok prawdopodobnie nadal będzie korzystał z wyświetlacza LCD, a nie OLED. Wszystko za sprawą trudności w produkcji, a wyłącznie Samsung produkuje wyświetlacze dla Apple. Jednak problemy techniczne i ceny wyświetlaczy zmuszą Apple do pozostania przy LCD w przypadku tabletu.

Usunięcie fizycznego przycisku początek pozwoli Apple zredukować rozmiar ramek nad i pod ekranem. Producent zdecyduje się na to pierwszy raz w historii iPada, którego zaprezentowano w 2010 roku. Dzieki tej decyzji iPad będzie podobny do wprowadzonego niedawno iPhone’a X. Poważna zmiana wzornictwa będzie odczuwalna w porównaniu do iPada Pro wydanego 2 lata temu.

Nie może zabraknąć nowego Apple Pencil wraz z dedykowanym oprogramowaniem, które zaczęto przygotowywać na przyszłoroczny debiut iPada Pro. Nowy model tabletu powinien pojawić się rok po wydaniu obecnie dostępnego modelu, więc powinien być dostępny od września.

Apple odświeżyło tę linię tabletów w czerwcu bieżącego roku podczas WWDC.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • JaneK

  Nigdy w życiu. Także rzeczy może wymyślać ktoś kto nigdy nie trzymał iPada w dłoniach albo trzymał tylko w podstawce (stojącej). Jak to chwycić z boku?! Bzdura.

  • Dorian

   Dlatego z kazdej strony powinny byc uszy krulika jak to jest w przypadku x :) bedzie za co trzymac

  • Danax

   Mój iPad Air z wąskimi ramkami nie robi problemów jeśli trzymam go kciukiem najeżdżając na ekran dobre 2cm a drugą ręką coś klikam.

   Ma dobry software. Co innego Samsungi – tam jeszcze tego nie wynaleziono i np. muścięcie krawędzi Galaxy S7 Edge podczas klikania palcem w innym miejscu ekranu uruchamia edycję pulpitów a w przypadku galerii gest pinch to zoom.

 • 👩 Jagoda Korwin-Cieszyńska

  No i pięknie 😍