Krzysiek Borek10.08.2016
Nowy MacBook Pro – mniejszy, lżejszy z większym gładzikiem

Bloomberg wydał ostatnio raport o najnowszym modelu MacBooka Pro, z którego wynika, że laptop będzie mniejszy i lżejszy.

Niestety, wyglądem nie będzie przypominał MacBooka Air i Retina, ale gładzik ma być szerszy w porównaniu do obecnie sprzedawanych modeli.

macbooktouchpanelspotify-800x601

Każdy z modeli przechodzi obecnie wewnętrzne testy, ale nie spodziewajcie się ich prezentacji we wrześniu razem z iPhone’ami, a premiera laptopów nastąpi później (4 kwartał bieżącego roku). Ponadto z informacji wynika, że dotykowy panel OLED rzeczywiście zastąpi tradycyjne przyciski funkcyjne.

Instead of physical keys, a strip-like screen will present functions on an as-needed basis that fit the current task or application […] Apple’s goal with the dedicated function display is to simplify keyboard shortcuts traditionally used by experienced users. The panel will theoretically display media playback controls when iTunes is open, while it could display editing commands like cut and paste during word processing tasks, the people said. The display also allows Apple to add new buttons via software updates rather than through more expensive, slower hardware refreshes.

Bloomberg potwierdza również zastosowanie portów USB — C, ale nie wiadomo ile ich będzie i, jakie jeszcze się pojawią. Pojawiła się również wzmianka o Touch ID, które zostanie umieszczone w przycisku zasilania laptopa. Wiąże się z tym dodanie wsparcia dla Apple Pay dla wybranych witryn internetowych, co w praktyce oznacza, że odcisk palca posłuży do akceptacji opłaty za zakupione produkty.

Najnowszy model z serii Pro ma również otrzymać układ graficzny AMD z rodziny Polaris, co powinno poprawić ogólną wydajność laptopa w programach do obróbki grafiki i wideo.

An option for a version featuring a higher-performance graphics chip from Advanced Micro Devices Inc. will be available, another person familiar with the matter said.

Na ten moment nie wiemy, czy Apple zamierza wprowadzić dodatkowe warianty kolorystyczne (szary, złoty i srebrny), ale wiadomo, że Amerykanie chcą zmniejszyć gabaryty modeli z serii Pro.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek