Krzysiek Borek24.03.2016
Nowy model 12″ MacBooka Retina na horyzoncie

Ostatnie spotkania prasowe Apple skupiały się w głównej mierze na przystawce telewizyjnej, inteligentnym zegarku, tablecie i smartfonie, ale to nie jedyne produkty w portfolio producenta. Podczas ostatnich konferencji nie usłyszeliśmy ani słowa o nowych modelach MacBooków, choć wygląda na to, że 12 – calowy model doczeka się odświeżenia.

Odniesienie do odświeżonej wersji wprowadzonego do sprzedaży w ubiegłym roku MacBooka z 12 – calowym ekranem Retina pojawiło się w aktualizacji serweru OS X do wersji 5.1. Aktualizacja tego narzędzia pojawiła się tego samego dnia, co reszta (poniedziałek). NetBoot w serwerze OS X pozwala udostępnianie specjalnej wersji systemu operacyjnego dla Maków, a ponadto nawet grafiki, które przedstawiają każdy model z osobna.

Screen-Shot-2016-03-23-at-5.12.02-PM-640x400

Zrzut ekranowy z narzędzia jasno wskazuje na wprowadzenie modelu Early 2016. Niestety, to wszystko, nie ma o nim szczegółowych informacji, ale pewniakiem w jego przypadku będzie procesor Skylake (Core M). Jeżeli pojawią się zmiany w konstrukcji (więcej portów/nowe), to dowiemy się o tym dopiero podczas jego prezentacji.

Wiele plotek, mówiło o tym, że ten model pojawi się na konferencji z początku bieżącego tygodnia, choć to nie nastąpiło. Z drugiej strony odniesienie do tego modelu może być pozostałością po początkowym wdrożeniu go w plan spotkania prasowego i być może dlatego jest tam widoczny. Oznaczenie nowego modelu to MacBook 9,1, podczas gdy obecny ma znak MacBook 8,1, poza tym Apple stosuje nazewnictwo Early dla modeli, które wydaje w ciągu 3 lub 4 miesięcy (pierwszych) w danym roku. Jednak to może się jeszcze zmienić, czego przykładem jest Mac Mini Mid 2014, który do sprzedaży trafił w październiku z nazwą Late 2014.

Źródło: arstechnica.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek