A.09.01.2014
Nowy odtwarzacz Vimeo – napisy i przyszłe wsparcie dla 4k

Vimeo zaprezentowało nowy odtwarzacz z długo oczekiwanymi funkcjami oraz przyszłym wsparciem dla 4k.

Wsparcie dla napisów!
Wystarczy przejść do strony ustawień filmu wideo, przesłać plik z napisami, a będą one dostępne w odtwarzaczu. Napisy są dostępne we wszystkich przeglądarkach desktopowych oraz w Safari na iOS7, Chrome na Androidzie oraz Kindle Fire.

Błyskawiczne odtwarzanie
Natychmiastowe odtwarzanie filmów, dzięki optymalizacji playera.

Zakupy wewnątrz odtwarzacza
Teraz każdy może szybko wypożyczyć lub kupić film na Vimeo On Demand bezpośrednio z odtwarzacza umieszczonego na stronie internetowej.

Przeprojektowane okno udostępniania
Znacznie szybsze i prostrze udostępnianie filmu na Facebooka i Twittera.

Zintegrowane logowanie
Jeśli jesteś wylogowany, a chcesz dodać film do obejrzenia na później to teraz pojawi się okno logowania wewnątrz odtwarzacza.

Pełne wsparcie dla WCAG2AA
Ulepszone nawigowanie za pomocą klawiatury.

Domyślnie odtwarzanie w HTML5
Koniec przełączania się między technologiami odtwarzania. Teraz każdy kto posiada przeglądarkę obsługującą HTML5 będzie w niej odtwarzał wideo. Nawet jeśli ma zainstalowanego flasha lub nie w pełni obsługuje HTML5 (napisy). Vimeo zapowiedziało, że będzie sukcesywnie zwiększać zasięg pełnego wsparcia HTML5 dla innych przeglądarek i systemów mobilnych.

Synchronizacja ustawień
Każde ustawienie odtwarzacza (HD, głośność, skalowanie) będzie się na żywo zmieniało we wszystkich playerach na stronie. Wideo będzie się również automatycznie zatrzymywało, jeśl będzie odtwarzaczny inny film na tej samej stronie.

Vimeo zapowiedziało również, że to jeszcze nie koniec zmian i w najbliższym czasie zostaną zaprezentowane kolejne nowości wraz z prawdziwym wsparciem dla 4k.

Ostatnia tak duża zmiana odtwarzacza Vimeo miała miejsce na początku 2011.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

@