Krystian23.01.2014
Nowy patent Apple dotyczący szafiru

Patent dla firmy Apple wydany dziś przez amerykański Urząd Patentowy opisuje nową metodę kryształu szafiru na urządzeniu mobilnym.

W patencie tym znajdziemy informacje o możliwościach zamocowania elementu szafirowego w np obudowie telefonu. Rozważane są różne opcje, od nagwintowanych stożków po zawierające specjalne wypustki proste elementy. Dodatkowo Apple widzi zastosowanie tego materiału w dość nietypowej dziedzinie – w odprowadzaniu ciepła z innych elementów. Według Apple szafir ma bardzo podobne właściwości przewodzenia jak np miedź. Możliwe jest jego zastosowanie przy procesorze urządzenia. Czy nastaną kiedyś czasy, że zamiast miedzianych radiatorów znajdzie się szafirowy?

Szafir

Obecnie szafir został użyty tylko w iPhone 5 i 5S do obiektywu aparatu oraz pokrycie dotykowego przycisku home. Firma wykazuje duże zainteresowanie możliwościami wykorzystania tego materiału w swoich produktach. Ogłosili nawet zbudowanie w Arizonie fabryki produkującej kryształy szafiru. Z całą pewnością w przyszłych urządzeniach możemy się spodziewać więcej elementów z tego materiału.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_