Krzysiek Borek18.09.2016
Nowy przycisk początek w iPhone 7/7 Plus może sprawiać problemy zimą

Jedną z nowości w iPhone’ach 7 jest bez wątpienia nowy przycisk początek, choć zdania na jego temat są podzielone.

Użytkownik nie jest w stanie go przycisnąć, a silnik wibracyjny umieszczony pod nim sprawia, że czujemy jakbyśmy go przyciskali, choć żadna część się nie rusza.

Większość fanów Apple uważa, że to zły pomysł, co zdaje się potwierdzać Myke Hurley. Dzięki jego doświadczeniu dowiedzieliśmy się, że przycisk do działania potrzebuje kontaktu ze skórą lub pojemnościową powierzchnią, w innym wypadku nie będziecie w stanie odblokować swojego sprzętu, wyjść z aplikacji do ekranu głównego lub włączyć interfejsu wielozadaniowości.

ios10

Nie widzę w tym problemu, ale to oznacza, że nie będziemy mogli korzystać ze sprzętu w rękawiczkach do momentu wydania specjalnych dla iPhone’a. W przeszłości Touch ID nie działało, jeżeli mieliśmy założone rękawiczki i teraz jest podobnie. Właśnie czytnik linii papilarnych rejestruje, czy „przycisnęliśmy” przycisk Początek, więc nie będziemy w stanie zrobić tego w standardowych rękawiczkach.

Problemem będzie dla nas na pewno ekran blokady, ponieważ musimy dotknąć przycisku, żeby mieć do niego dostęp, a mając rękawiczki na rękach nie będziemy w stanie tego zrobić. Przez takie rozwiązanie nie możemy dostać się do swojego urządzenia lub włączyć Assistive Touch. Ponadto przez ostatnie dni niektórzy sprawdzali dedykowane rękawiczki dla dotykowych wyświetlaczy i większość z nich nie jest kompatybilna z nowymi iPhone’ami, więc musimy czekać na rozwój sytuacji. Mam tylko nadzieję, że Apple nie zwietrzy okazji na ich wydanie, pewnie byłyby bardzo drogie.

Nie mam wątpliwości, że użytkownicy będą zdenerwowani, ale równocześnie jestem ciekaw, jak i, czy w ogóle zareaguje na to Apple.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Wystarczy podnieść telefon, żeby się obudził i wtedy odblokować kodem klikając wcześniej dowolne powiadomienie lub widget. Rzeczywiście, sytuacja dramatyczna.

 • Natalia

  właśnie, pracuję w laboratorium, a więc używam w pracy rękawiczek non stop, teraz na 5S po prostu wciskam home i wbijam kod, a co na 7 zrobię? :/ Chyba tak jak narkoman mówi, po prostu kodem przez coś się dostanę, ale to troche przypał :/

 • isaakPL

  Są inne przyciski żeby odblokować ekran poza tym ekran po podniesieniu sie wybudza wiec większego problemu nie będzie

 • Danax

  Podobno to wstęp przed iPhonem 8, który będzie miał przycisk początek wtopiony w ekran Amoled. Nie mogli go zrobić klikalnym więc zrobili symulację klikania na wibracji. Ciekawe tylko czy będzie wklęsły czy całkiem płaski.

 • ZLR

  To nie jest zaden problem.
  Nic nie zrobimy z telefonem majac zalozone rekawiczki
  No sory ale teraz robia z igly widly
  Nie maja sie do czego przyczepic.

  Co z tego ze klikna home skoro i tak nic nie zrobia z ekranem majac zalożone rekawiczki ?
  Sprawdzic czas ?
  Wystarczy wcisnac zasilanie 😸

  Nsjpewniej pozbyli sie „manualnego” home by pozbyc sie jednego z elementow ktore sie psuja od wciskania pod katem