Krzysiek Borek30.05.2016
Nowy układ scalony ARM pomoże urządzeniom mobilnym z VR

Podczas niedawno rozpoczętych targów Computex w Taipei ARM zaprezentowało nowy układ scalony z myślą o wirtualnej rzeczywistości.

Cortex A73 i GPU Mali G71 powinny zapewnić lepszą wydajność i energooszczędność w porównaniu do obecnie stosowanych układów scalonych.

Nowy chip jest bardziej energooszczędny w porównaniu do A72, a najważniejszą cechą A73 jest zachowanie jego wydajności dwa razy dłużej od poprzednika, co w praktyce oznacza, że lagi nie będą od razu widoczne tak samo, jak przegrzewanie się układu.

arm-cortex-a73

Mali G71 oferuje wydajność graficzną wyższą o 50% względem poprzednika i o 20% wyższą energooszczędność. Ponadto wspiera rozdzielczość 4K, 120Hz odświeżanie i czas oczekiwania wynoszący zaledwie 4ms. G71 można porównać do GTX-a 940M, a poza tym wykonano ją w architekturze trzeciej generacji o nazwie BiFrost. Warto nadmienić, że układ graficzny wspiera również niskopoziomowe API Vulkan.

Cortex A73 i Mali G71 będą wykonane w 10nm procesie litograficznym, a pierwszymi partnerami wykorzystującymi nowości ARM będą HiSilicon, Marvell, MediaTek i Samsung.

Źródło: http://www.androidcentral.com/arms-new-cpu-and-gpu-are-designed-turbocharge-mobile-vr
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek