Krzysiek Borek08.10.2016
Nowy wyświetlacz Sharpa pokazuje, jaki ekran ukaże się w iPhone 8?

iPhone 7 nie jest z nami przesadnie długo, ale w sieci zaczynają się pojawiać pierwsze doniesienia o przyszłorocznym modelu. Dodatkowo Sharp zaprezentował świetny wyświetlacz, który może być podwaliną dla ekranu kolejnego iPhone’a.

Wielu konsumentów czeka na bez ramkowy wyświetlacz. Samsung raczy nas od dłuższego czasu obustronnie zakrzywionymi ekranami, ale ekran bez ramek będzie wejściem na wyższy poziom w porównaniu do konkurencji.

sharp-curved-bezel-less-display

Być może przód iPhone’a 8 będzie tylko wyświetlaczem, nie wierzycie? Wystarczy sprawdzić ostatni prototyp wyświetlacza Sharpa, który prowadzi rozmowy z Apple w sprawie dostaw ekranów OLED do przyszłorocznego modelu.

Corner R korzysta z technologii Free Form, sprawiającej, że ekranowi IGZO (LCD) można nadać dowolny kształt. W praktyce oznacza to, że jego brzegi mogą być zaoblone tak, aby nie było widać ramek, choć dolna cześć (chyba) musi pozostać nietknięta. Prototyp jest interesujący, ale obawiam się, że przypadkowe dotknięcia mogą być jego zmorą. Jednak myśl o takim wyświetlaczu sprawia, że być może producent go dopracuje i pojawi się w jakimś smartfonie.

sharp-curved-bezel-less-display_2

Prędzej, czy później prototyp Sharpa pojawi się w urządzeniu konsumenckim, a moim zdaniem najlepszym ruchem marketingowym będzie wyposażenie w niego iPhone’a. Byłaby to idealna reklama dla Sharpa i Apple jednocześnie, o ile Amerykanie zdecydowaliby się podjąć dość duże ryzyko. Mam nadzieję, że obydwaj producenci się dogadają i w niedalekiej przyszłości zobaczymy podobny ekran w smartfonie Amerykańskiego giganta.

Źródło: theverge.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Kasza77

  O co chodzi z tą „zmorą” przypadkowego dotyku?

  • krzysiekb92

   Powiedzmy, że wyjmujesz telefon z kieszeni i trzymając go w dłoni, możesz przypadkowo gdzieś ją umieścić i coś włączyć, o ile kiedykolwiek Apple pozwoli coś włączyć przez zablokowany ekran.

 • Router

  Za rok to będzie iPhone 7s, dopiero za 2 lata 8. I nie wkręcajcie sobie tego, że niby na 10 lecie Apple zrobi jakąś rewolucje.

  • Dorian

   Zgodze sie z toba. Na 10lecie dostaniemy co najwyzej ceramicznego iphona by pasował do apple watch i to bedzie iphon limitowany albo cos z w tym stylu. Tyle dostaniemy!!! Oczywiscie wciaz z nazwa 7s a nie 8 . Zadna firma a tym bardziej apple nie zrezygnuje z obejscia jednej generacji bo to sa miliony dolarow

  • Danax

   Mogę się z tobą założyć, że za rok Apple nie wyda wbrew dotychczasowym zasadom iPhone 7S lecz iPhone 8 lub iPhone 8 Pro.

   iPhone 7 nie zmienił wyglądu względem poprzedników 6 i 6s dlatego, że nie zdążyli z procesem projektowania i produkcji a ponieważ konkurencja depcze im po piętach, nie mogą sobie pozwolić na powolny rozwój iPhona, który odpowiada za blisko 70% dochodów firmy – muszą atakować tym co mają najlepszego – nowym nowatorskim kształtem obudowy i gęstym ekranem prawdopodobnie amoled lub innym zdolnym wyświetlać co najmniej obraz 2K w 120Hz. Potrzebują takich ekranów by móc wejść na rynek VR.