Krzysiek Borek23.02.2016
Obydwa warianty Galaxy S7 z aparatem Sony IMX260 i niestandardowym chipem audio

Przedwczoraj Samsung zaprezentował dwa warianty Galaxy S7, które jak zwykle poprzedziła lawina przecieków. W sieci można zauważyć wiele materiałów wideo (pierwszych wrażeń), ale redakcja GSMarena dotarła do ciekawych informacji.

Pojawiły się szczegółowe informacje związane z aparatem głównym. Wcześniejsze doniesienia mówiły o własnym module aparatu BriteCell, ale znowu postawiono na komponenty od ich konkurencji, Sony. To dość logiczne wytłumaczenie, ponieważ w części lidera rynku mobilnego piksele mają wielkość jednego mikrona, a prawda jest taka, że są 40% większe.

gsmarena_002

S7 i S7 Edge zostały po prostu wyposażone w aparat IMX260, a model 240 był obecny w całej linii Galaxy S6 i Note 5. Poza tym nie będzie podziału regionalnego, więc każdy, kto zakupi sprzęt Samsunga, będzie miał odpowiedni aparat główny. Oznacza to, że jakość zdjęć wszędzie będzie taka sama, co ciekawe przedni aparat to ten sam, co w smartfonach z ubiegłego roku.

Wygląda na to, że to nie koniec niespodzianek, Samsung w końcu wyprodukował własny chip audio pod nazwą „Lucky CS47L91 Sound” – Project Lucky był nazwą kodową Galaxy S7. Prawdopodobnie jest to dowód na wyprodukowanie własnego (kolejnego) komponentu do sprzętu z najwyższej półki. Mam nadzieję, że poprawi on jakość odtwarzanego dźwięku, w końcu tego powinniśmy oczekiwać od sztandarowych modeli smartfonów.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Paweł Janiak

  Specjaliści Samsunga wiedzą jakie są potrzeby konsumenta i wychodzi im na przeciw. Jedną z ważniejszych funkcji w naszych smartphonach jest aparat i dlatego jest on z serii na serię ulepszany. Ważne jest aby użytkownik mógł złapać każdy moment dlatego w flagowcach Samsung znajduje się aparat uruchamiający się w niecałą sekundę nawet jeżeli telefon jest zablokowany – wystarczy dwa razy nacisnąć przycisk home i nie ucieknie nam żadne wspomnienie. Ambasador marki Samsung

  • masi0

   Czy Ci sami specjaliści wprowadzili na rynek S6 Edge+ w październiku a teraz S7 Edge? Czy w październiku możemy spodziewać się S8 bo Apple wypuści we wrześniu coś nowego?

   • Paweł Janiak

    @masi075:disqus konsumenci tworzący rynek chcą coraz lepszych smartphonów, a Smasung spełnia ich oczekiwania. Wersja Edge różni się od wersji edge + między innymi wielkością ekranu. Ambasador marki Samsung

    • masi0

     ale to nie jest odpowiedź na pytanie tylko marketingowa papka. jasne, ludzie chcą firma daje i sprzedaż ich przecież nie obchodzi :)

     • Paweł Janiak

      To jakie jest Twoje pytanie? Spróbuję na nie odpowiedzieć. Skoro jest popyt na produkty coraz bardziej zaawansowane technologicznie to Samsung wychodzi klientowi na przeciw i próbuje sprostać oczekiwaniom dlatego też wypuszcza na rynek coraz lepsze modele. Ambasador marki Samsung