Michał24.04.2016
Od 1 czerwca wszystkie aplikacje dla Apple Watch muszą być natywne

Wczoraj Apple wydało komunikat skierowany do wszystkich deweloperów Apple Watch w którym poinformowało, że wszystkie aplikacje, które będą zgłaszane po 1 czerwca muszą być natywne. Co to znaczy?

Już wyjaśniam. Dzięki takiemu rozwiązaniu aplikacje utworzone przy pomocy SDK watchOS 2 będą instalowane bezpośrednio na Apple Watch, a co za tym idzie będą się po prostu szybciej uruchamiać.

watch-OS-1

Na dzień dzisiejszy jak wiemy takich aplikacji w Apple Store niestety nie ma zbyt wiele.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.

@michal_rz
 • kwawer

  Co znaczy że aplikacje muszą być natywne ? Przecież każda aplikacja mobilna jest natywna ? Mógłby to Pan lepiej wyjaśnić ?

  • Waldemar Sinicki

   też do końca tego nie ogarniam, ale wydaje mi się, że aplikacje będę mogły być zainstalowane bezpośrednio na zegarku z pominięciem iPhone’a. Jeśli źle to pojmuję proszę o wyjaśnienie!

   • sokol363

    Aplikacje na watchOS 1 były streamowane do zegarka z iphona przez sieć bo apple nie udostępniło stosownych API. Dopiero wraz z wersją watchOS 2 zostało wprowadzone API pozwalające instalować aplikacje 3rd party bezpośrednio na zegarku. A teraz po prostu wszystkie muszą być natywne czyli instalowane bezpośrednio na zegarku.