Michał21.09.2015
Odnaleziono poważny błąd zabezpieczeń w iOS 9

Jak wiemy iOS 8 miał sporo błędów i różnych luk za pomocą których było możliwe dostanie się do naszych danych, nawet gdy mieliśmy ustawiony kod blokady. A jak to wygląda w iOS 9?

Okazuje się, że iOS 9 który został wydany kilka dni temu również posiada takie błędy. Wczoraj w sieci pojawił się film na którym widać, że można bez problemu dostać się do kontaktów, czy zdjęć dostępnych w iPhone, czy iPad z iOS 9 nawet wtedy gdy mamy ustawiony kod blokady. Jak to jest możliwe? Jest to możliwe dzięki Siri.

Poniżej umieszczam film na którym w bardzo szczegółowy sposób zostało przedstawione jak tego dokonać.

Aby nie pozwolić i uniemożliwić dostanie się osobom trzecim do Waszych kontaktów i zdjęć radzimy wyłączenie Siri na zablokowanym ekranie dopóki, Apple nie naprawi tego błędu.

Źródło: youtube.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz
 • Piotrek

  W 9.1 jest to załatane?

  • Icek

   Podobno tak

 • Kris

  Wow!!! ;))))

 • firing

  Mam pytanie,może ktoś pomoże. mianowicie jak zrobić żeby itunes nie nadpisywał kopii zapasowej iphona tylko tworzył kolejną? jak daje archiwizuj na komputerze to zawsze mi nadpisuje kopie :(

  • antichrist

   z tego co wiem, nawet macbook nadpisuje w time machine kopie, ale (nie jestem pewien) starsza wersja iOS gdy chciałem odtworzyć iphona miałem do wyboru którą chcę odtworzyć kopie. najprostsze są prymitywne metody, po każdej archiwizacji kopiujesz plik i przenosisz do odpowiedniego katalogu :)