Krzysiek Borek16.06.2016
Odniesienia do ciemnego motywu znalezione w wersji testowej iOS 10 beta 1

Podejrzewam, że wielu z was czeka na ciemny motyw systemu operacyjnego, który teoretycznie ma wprowadzić iOS 10. Na WWDC nic o tym nie usłyszeliśmy, ale wygląda na to, że funkcja może pojawić się w kolejnych wersjach testowych lub ostatecznej.

Do informacji dotarł jeden z programistów odpowiedzialnych za Jailbreak po przejrzeniu kodu źródłowego pierwszej testowej kompilacji iOS 10. Z kodu wynika, że ciemny motyw interfejsu rzeczywiście jest częścią oprogramowania.

alzLC80

Andy Wiik postanowił zamieścić zrzuty ekranowe z aplikacji Wiadomości z nowym motywem kolorystycznym na Twitterze. Autorowi udało się go włączyć za pomocą emulatora oprogramowania, a ponadto odniesienie CKUIThemeDark dostępne jest w ChatKit. Wystarczyło napisać proste rozszerzenie wymagające najnowszego motywu zamiast jasnego i uruchomić je w emulatorze, aby sprawdzić jego działanie.

Obecnie motyw nie jest ukończony i jest dostępny tylko dla aplikacji Wiadomości, ale najważniejsze, że ktoś znalazł potwierdzenie wcześniejszych doniesień na ten temat. Nie wiadomo tylko, kiedy Apple zdecyduje się na wdrożenie tego do systemu operacyjnego.

Źródło: modmyi.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek