Krzysiek Borek18.07.2015
Odświeżone iPody nano i shuffle mogą zapomnieć o wsparciu dla Apple Music

Podejrzewam, że słyszeliście pogłoski o wprowadzeniu Apple Music na odświeżone modele iPodów nano i shuffle, które doczekały się jedynie nowych wariantów kolorystycznych, razem z modelem Touch.

Nie trudno wydedukować, że strumieniowanie muzyki na sprzęcie bez WiFi jest nie możliwe, ale okazuje się, że nawet nie będziemy mogli zapisać muzyki z Apple Music do odsłuchu bez połączenia z siecią.

apple-music-ipod

 

Powód jest prosty, walka z piractwem…

Taki krok ze strony Apple oznacza jedno, użytkownicy nie będą w stanie zapisać swoich ulubionych utworów i zachować całej biblioteki po wygaśnięciu subskrypcji Apple Music. W przeciwieństwie do reszty produktów Apple, które posiadają WiFi, Apple może uwierzytelnić aktywną lub wyłączoną usługę strumieniowania muzyki, Apple Music.

W praktyce oznacza to, pojawienie się błędu podczas próby synchronizacji utworów z Apple Music na iPodzie nano i shuffle o treści „Utwory z Apple Music nie mogą być zsynchronizowane z iPodem.”

shuffle

Wygląda na to, że Apple ma na to rozwiązanie w postaci nowego oprogramowania uwierzytelniającego aktywną/wyłączoną subskrypcję Apple Music przez iTunes raz w miesiącu. Przynajmniej dla użytkowników, chcących umieścić ulubione utwory na iPodzie nano i shuffle.

Obecnie jedynie iPod Touch jest kompatybilny z usługą strumieniowania muzyki Apple, a modele nano i shuffle mają jedynie dostęp do muzyki zakupionej w iTunes lub tej bez zabezpieczeń DRM, warto zwrócić na to uwagę podczas decyzji o zakupie „nowych” modeli, które pojawiły się w ubiegłym tygodniu.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek