Krzysiek Borek29.06.2015
OdysseusOTA – downgrade iPhone 4S i iPad 2 do iOS 6.1.3 bez plików SHSH

Jeżeli należycie do tej grupy, to mam dla was dobrą wiadomość. Macie jeszcze iPhone‚a 4S lub iPada 2? Możecie wrócić do iOS 6.1.3 bez plików SHSH.

Użytkownik reddita o pseudonimie e1ghtSpace wydał OdysseusOTA. Program pozwala na powót do iOS 6.1.3 na urządzeniach wydanych w 2011 roku, powodem jest posiadanie przez nie procesora A5.

Narzędzie działa z urządzeniami, które wcześniej działały na iOS 5.0.1 lub 5.1.1. Apple nadal podpisuje pliki weryfikacyjne iOS 6.1.3 dla aktualizacji OTA (Over the Air). Niestety nie powrócicie do tej wersji iOS na nowszym sprzęcie Apple i do innej niż 6.1.3. Pamiętajcie, że ostatnią wydaną wersją iOS 6, jest 6.1.6.

Narzędzie działa tylko i wyłącznie na sprzęcie, który w przeszłości działał na iOS 5.0.1 lub 5.1.1. Oznacza to, że powrócimy do starszej wersji iOS tylko na iPhonie 4S i iPadzie 2 – ej generacji.

Dlaczego? Apple popełniło błąd w kodzie i urządzenia ze wspomnianymi przeze mnie wersjami przez OTA otrzymują aktualizację do iOS 6.1.3 (jeżeli przeprowadzamy aktualizacje przez OTA), aby zaktualizować iOS do najnowszej, obecnie wersji.

Czy Apple jest w stanie załatać exploit?

Nie, wtedy sprzęt z iOS 5.0.1 i 5.1.1 nie byłby w stanie przejść aktualizacji poprzez OTA.”

Poniżej możecie zapoznać się z materiałem wideo, który poprowadzi was krok po kroku, w celu obniżenia iOS.

  • OdysseusOTA v1.0.1 – pobierz tutaj
  • OdysseusOTA v1.0.0 – pobierz tutaj

Lista komend, potrzebnych do wykonania operacji znajduje się w pliku readme, więc możecie po prostu zrobić kopiuj – wklej.

Interesujące zjawisko, w końcu komuś udało się wykonać narzędzie, które pomoże w powrocie z wyższej wersji iOS na niższą.

Macie zamiar przywrócić w swoim sprzęcie iOS 6.1.3?

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek