Krzysiek Borek09.03.2017
Oficjalny klient Twittera na iOS otrzymał funkcję usuwania pamięci podręcznej

Do tej pory chcąc usunąć pamięć podręczną aplikacji, musieliśmy ją usunąć lub decydować się na wykonanie Jailbreak i instalację iCleaner/Pro. Wygląda na to, że może to być natywna funkcja w iOS 11, ale zanim to nastąpi, to usuwanie pamięci podręcznej pojawi się w niektórych aplikacjach mobilnych.

Jedną z pierwszych jest oficjalny klient Twittera w wersji 6.73.1 dla iOS. Nowa funkcja pozwala użytkownikom sprawdzić ile miejsca zajmują zapisanie pliki i usunąć je w każdej chwili. Dodatkowo użytkownicy mogą wybrać pamięć, która ma zostać usunięta. Niektórzy użytkownicy mają dodatkową sekcję w Ustawieniach aplikacji, a inni wewnątrz ustawień systemowych.

Nie mam wątpliwości, że będzie to pożyteczna funkcja w szczególności dla użytkowników spędzających wiele czasu na Twitterze. Do tej pory usunięcie nadmiernej ilości danych wiązało się z całkowitym usunięciem aplikacji i jej ponowną instalacją.

Warto nadmienić, że jedyną aplikacją pozwalającą na usuwanie pamięci podręcznej jest Tweetbot, a Twitter (oficjalny klient) poszerza ilość aplikacji wykorzystujących tę funkcję.

Twitter
Cena: Gratis
/ Pobierz
Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek