Jakub Świtek16.08.2014
OlloClip 4 w 1 – recenzja

Czy coraz więcej ludzi fotografuje? Wystarczy rozejrzeć się do okoła w trakcie codziennego trybu życia, żeby odpowiedzieć na to pytanie. To właśnie dla takich ludzi został stworzony OlloClip.

Trafił do mnie model przeznaczony do iPhone’a 5/5s. Zestaw ten został oznaczony jako “4in1” dzięki czemu w nasze ręce został oddany mobilny zestaw składający się z czterech obiektywów. Są to dwa obiektywy makro 10x i 15x a także tzw rybie oko oraz obiektyw szerokokątny. Ollo clip został zaprojektowany tak aby sprawiał jak najmniej problemów w trakcie montażu – wystarczy nałożyć na róg naszego urządzenia i gotowe. Proste, prawda? Niestety to rozwiązanie posiada wadę, nie mamy dostępy do przycisku sleep/wake.

Zestaw bez żadnego mocowania trzyma się bardzo dobrze, dzięki czemy możemy skupić się na robieniu zdjęć bez obawy o upuszczenie obiektywów. Wspomniane wyżej obiekty zostały podzielone na dwie części. Obiektywy rybie oko oraz szerokokątny są przykręcane, więc jeżeli chcemy skorzystać z któregoś trybu makro to musimy odkręcić odpowiedni obiektyw. W zestawie oprócz obiektywów otrzymujemy również woreczek do noszenia obiektywów, który został wykonany z mikrofibry dzięki czemu może posłużyć również jako ściereczka do usunięcia odcisków palców o które nie trudno. Są też zatyczki chroniące nasze obiektywy w trakcie przenoszenia. Zostały one dobrze spasowane, więc nie ma zmartwienia, że mogą samoczynnie odpaść.

caps

Niestety jeżeli jesteście zwolennikami wszelkiego rodzajów etui, nakładek, foli czy też szkieł to mam dla was złą wiadomość. OlloClip jest przystosowany do “pustego” telefony. Przy próbie nałożenia nakładki na telefon z szybką chroniącą wyświetlacz udało mi się ją wcisnąć, lecz niestety przy okazji ukruszyłem kawałek szkła, więc zdecydowanie nie polecam takiego rozwiązania. Producent wyszedł na przeciw takim osobom i można na stronie dokupić sobie specjalne etui, dzięki któremu będzie można korzystać z obiektywów przy jednoczesnym zabezpieczeniu telefonu. Zaletą tego etui jest to, że może posłużyć również jako mocowanie poziome a także pionowe telefonu do statywu.

Flip Case dla iPhone (bez nakładki do mocowania statywu):
8993_2

Flip Case dla iPhone (z nakładką do mocowania statywu):

olloclip case with pro-photo adapter

Czy OlloClip potrzebuje specjalne oprogramowanie? Odpowiedź jest prosta – nie, więc możemy używać z dowoloną aplikacją, która wykorzystuje aparat w iPhonie. Możecie od razu robić zdjęcia w uruchomionym Instagramie :) Zdecydowanie moim faworytem są obiektywy macro, dzięki którym możemy uchwycić szczegóły niedostępne dla naszego oka a także dla zwykłego telefonu. Zastosowanie obiektywu szerokokątnegp pozwala na uzyskania dwukrotnie większego kąta widzenia niż wykorzystywany w aparacie naszego telefonu, w rybim oku mamy dostęp do 180 stopniowego kąta widzenia.

Przykładowe zdjęcia:

Tryb makro 10x:
10x
Tryb makro 15x:
15x

Oczywiście OlloClip nie zastąpi nam profesjonalnych obiektytów, jeżeli jednak wolicie robić zdjęcia waszymi iPhone’ami to, możecie śmiało zabrać go ze sobą na weekendowy spacer po parku czy też korzystać w codziennym życiu. Na pewno dostarczy wam wiele zabawy a także wspaniałych zdjęć. Obiektyw możecie zakupić w cenie 69.99$ na stronie producenta zarówno dla iPhone’a jak i dla iPada. Obudowa FlipCase dostępna jest w cenie 39.99$. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Moderator na myapple.pl
Uwielbiam sprzęt Apple.

@zakino4
 • Krisu

  Dla mnie gitarka, tylko ta cena:P

  • zakino

   Nie jest tak źle :)

 • duzy minus to to ze jak chcesz case to musisz kupic od nich
  ale ogolnie intersujaca rzecz