Krzysiek Borek13.02.2015
OnePlus zatrudnia osoby odpowiedzialne za Paranoid Android

W dniu wczorajszym OnePlus miał zaprezentować działanie OxygenOS, ale zamiast tego przedstawili osoby stojące za oprogramowaniem dla ich urządzeń mobilnych. Co ciekawe są to osoby odpowiedzialne za Paranoid Android.

Paranoid Android to obok CyanogenMod najpopularniejszy Custom ROM dla urządzeń mobilnych działających na systemie operacyjnym Google. Charakteryzuje się on stabilnym działaniem i wyglądem UX znanym z czystej wersji Androida i wieloma unikalnymi funkcjami, których próżno szukać u konkurentów.

One

Grupa ma wielu zwolenników, a jej reprezentanci otrzymali pracę w OnePlus. Osoby z grupy pracujące nad Oxygen OS to Paul Gascoine (współtwórca PA), Arz Bathia (pracuje nad UI/UX), Carlo Savignano, Hieu Nguyen, Jesus David Gulfo Agudelo i Yamil Ghazi. Poza nimi OnePlus zatrudnił 50 inzynierów do pomocy nad oprogramowaniem.

Na ten moment nie wiadomo co stanie się z grupą Paranoid Android. Czy wszyscy zostaną zaprzęgnięci do pracy? Co najważniejsze, czy wiele z unikalnych funkcji pojawi się w OxygenOS?

Źródło: androidauthority.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek