Krzysiek Borek03.02.2016
Opaska Fitbit Alta oficjalnie zaprezentowana

Dzisiaj Fitbit zaprezentował tanią opaskę dla osób aktywnie fizycznie, korzystających z urządzeń mobilnych z iOS.

Alta kosztuje 130$ (525 zł bez podatku/cła) i wyposażona jest w wyświetlacz OLED, a także baterię, która pozwala na 5 dni nieprzerwanej pracy.

Obecnie prowadzona jest przedsprzedaż i można zamówić opaskę w czterech wariantach kolorystycznych. Cena w przedsprzedaży różni się zaledwie o 5 centów, więc zainteresowani mogą nabyć Alta za 129,95$.

Podczas jej produkcji uwagę skupiono na modnym wizerunku, użytkownik w każdej chwili może zmienić opaskę na skórzaną (60$ – 240 zł) lub wariant wykonany ze stali nierdzewnej (100$ – 405 zł). W niedalekiej przyszłości pojawią się edycje specjalne takie jak „Alta Gold” i Tury.

Najnowszy produkt w ofercie mierzy wykonane kroki,dystans, spalone kalorie i czas aktywności fizycznej. Warto nadmienić, że „SmartTrack” automatycznie rozpoznaje i zapisuje postępy użytkownika. Producent zarzeka się, że Alta działa 5 dni i nocy, dopiero po tym okresie należy naładować jej baterię.

Wymienna część ma wyświetlacz OLED „Tap” wyświetlający statystyki,czas i powiadomienia ze sparowanego z opaską smartfona. Alta jest drugim urządzeniem naręcznym zaprezentowanym w bieżącym roku, pierwszym był Blaze pokazany na targach CES.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek