Michał22.10.2014
OS X Yosemite – odbieranie połączeń telefonicznych i dzwonienie z Mac

Jak już zapewne większość z Was wie jedną z nowości iOS 8.1 i OS X Yosemite jest opcja wykonywania i odbierania połączeń telefonicznych z komputera Mac. Dziś chciałbym Wam opisać w kilku zdaniach co należy zrobić aby opcja działała poprawnie.

Do poprawnego działania trzeba posiadać oczywiście system iOS 8 lub iOS 8.1 oraz OS X Yosemite na Mac. Kolejna rzecz to zalogowanie się do tego samego konta iCloud na iPhone i Mac, a także do tej samej sieci Wi-Fi.

Następna rzecz to aktywacja aplikacji FaceTime na Mac i iPhone (musicie wpisać ten sam login iCloud). Kolejna sprawa to włączenie funkcji i w tym celu należy udać się do: Ustawienia – FaceTime – Głosowe z iPhone’a (kom.) iPhone i włączyć opcję (patrz niżej).

Pol

Jeśli chcecie wyłączyć funkcję dzwonienia, to udajcie się do ustawień FaceTime na iPhone i odznaczcie opcję Głosowe z iPhone. Prawda, że proste?

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.

@michal_rz
  • ziii

    po ostatnich updejtach straciłem możliwość dzwonienie i odbierania połączeń z maca, a pokazanej opcji na powyższych zdjęciach nie mam w ogole, co robić panie premierze? :)

    • Kuba

      To jest to właśnie, ja tez nie mam wyżej pokazanej opcji, dlaczego? Mam Iphone 5 8.1 i mama 10.10