Michał06.06.2014
OS X Yosemite – wysyłanie SMS oraz połączenia telefoniczne. Czy i jak działa?

Wiele osób, pyta się nas za pośrednictwem Twittera i Facebooka, czy w pierwszej becie OS X 10.10 działa wysyłanie SMS i czy można wykonywać połączenia telefoniczne.

Moja odpowiedź brzmi i TAK i NIE. Pierwsza beta systemu OS X 10.10 pozwala nam, bowiem tylko na wysyłanie SMS. SMS-y można wysyłać bezpośrednio z aplikacji Wiadomości.

SMS.onetech.pl

Funkcja wysyłania SMS działa naprawdę bardzo dobrze. Używam jej od kilku dni i powiem szczerze, że jestem strasznie zadowolony. Cieszy mnie fakt, że będąc przy swoim iMac w momencie otrzymania SMS-a nie muszę już łapać iPhone i odpisywać na tym małym 4″ ekranie. Znacznie przyjemniej mi się to robi pisząc na klawiaturze iMac.

Wysyłanie SMS działa również świetnie na iPadzie. Co jest bardzo zaskakujące SMS możemy wysyłać również będąc poza domem. Nie jest konieczne połączenie z Wi-Fi. Aby wysłać SMS-a musimy być jedynie zalogowani do tego samego konta iCloud co w iPhone i mieć dostęp do internetu, czy to przez 3G, czy LTE.

Dzwonienie.onetech.pl

Jeśli chodzi o funkcję dzwonienia, to niestety w chwili obecnej jeszcze ona nie działa. Nie można na chwilę obecną wykonywać połączeń ani z Mac’a ani na iPad. Być może w kolejnej becie zostanie to już naprawione. Gdy tylko funkcja ta zadziała, to na pewno Was o tym poinformujemy.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz