Krzysiek Borek16.02.2016
Osłony EMI ochronią najważniejsze części iPhone 7

Koreańska agencja prasowa ETNews twierdzi, że Apple zamierza zastosować osłony EMI do ochrony kluczowych komponentów nadchodzącej słuchawki w dwóch wariantach, aby zmniejszyć zakłócenia elektromagnetyczne.

Zdecydowali się na ten krok, aby zwiększyć wydajność swoich urządzeń przy jednoczesnym ograniczeniu zakłóceń elektromagnetycznych. Dodatkowo może to w redukcji fal elektromagnetycznych, które są emitowane przez telefon.

Zrzut ekranu 2016-02-16 o 17.53.56

Osłony zostaną zastosowane, aby chronić WiFi, Bluetooth, RF, AP (procesor aplikacji), złącza na płycie głównej i niektóre części PCB. Warto nadmienić, że ten krok zwiększy ostateczny koszt produkcji smartfonów, ale podobno Apple pracuje nad tym rozwiązaniem od ubiegłego roku i wybrało pod wykonawców. Na razie umowę na produkcję osłon EMI mają StatsChipPac i AKMOR, każda z umów jest warta dziesiątki milionów dolarów.

Obecnie ciężko stwierdzić, czy te informacje są potwierdzone, czy nie, więc warto traktować je z przymrużeniem oka. Tym bardziej że to pierwszy raz, gdy słyszymy o zastosowaniu osłon EMI na kluczowych komponentach słuchawki Apple.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek