Krzysiek Borek12.03.2016
Ostateczna wersja Android N dostępna dla AOSP i producentów w Q3 2016

Przedwczoraj niespodziewanie pojawiła się pierwsza wersja rozwojowa Androida N przeznaczona jedynie urządzeniom mobilnym Google (Nexus).

Autorzy systemu operacyjnego nie zapomnieli o wyodrębnieniu najważniejszych funkcji, które wejdą w skład wersji N. Dzięki aktualizacji użytkownicy będą mogli korzystać z dzielonego ekranu, odpowiadać bezpośrednio z powiadomień i wielu innych.

Warto wspomnieć, że wyszukiwarkowy gigant pokazał oś czasu, według której udostępniane będą kolejne wersje testowe Android N i jego ostateczna wersja.

  • preview 1 (wersja alpha)
  • preview 2 (poprawki błędów, beta)
  • preview 3 (poprawki błędów, beta)
  • preview 4 (ostateczne i oficjalne SDK i API, publikacje w Play)
  • preview 5 (niemal ostateczna wersja systemu, gotowe obrazy do pobrania i aktualizacji )

Ostateczna kompilacja Androida N zmierzająca do AOSP i producentów ukaże się w trzecim kwartale bieżącego roku. To nie oznacza, że co miesiąc będziemy świadkami kolejnych aktualizacji OTA, które poprawią błędy poprzednich.

android-n-release

Wydaje mi się, że tym razem Google najpierw udostępni gotowy system operacyjny większości producentów urządzeń mobilnych, a później zaprezentuje go razem z nowymi Nexusami we wrześniu lub październiku. Ten zabieg przełoży się na szybsze przygotowanie i wydanie aktualizacji przez Samsunga, LG, Sony,HTC i wielu innych producentów.

Źródło: androidbeat.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek