Krystian17.01.2014
Oszustwa związane z Apple ID

Wymuszenia w internie to codzienność, spam, fałszywe linki, prośby o zalogowanie do naszego konta. Zawsze trzeba mieć oczy otwarte i myśleć co się robi, oraz skąd przychodzi wysłana do nas wiadomość.

Dziś w polskiej scenie internetowej przetoczyło się kilka wiadomości o fałszywych mailach od Allegro. Treść standardowa, kliknij w link i zaloguj się na swoje konto bo coś tam.

Okazuje się jednak, że nie tylko polscy złodzieje loginów dziś pracują. Pojawiły się informacje, o mailach podszywających się pod Apple. Treść w nich zawarta informuje, że ktoś próbował się logować na nasze konto i zostało ono prewencyjnie zablokowane. Podany jest link, który trzeba kliknąć i podać dane weryfikacyjne – nie robimy tego w żadnym wypadku.

Email

Podstawa bezpieczeństwa naszych danych i loginów – jeżeli jakikolwiek portal informuje mailem o konieczności podania hasła, zalogowania się do portalu, kliknięcia w link – nie robimy tego. Zawsze należy wejść samemu na stronę np icloud.com i tam sprawdzić, czy coś się dzieje. Tyczy się to nie tylko listów od Apple, ale od Allegro, Google czy innych firm. Mail mógł wysłać każdy i może być on identyczny jak oryginalny, pamiętajcie o tym!

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_