Krzysiek Borek18.12.2017
Pandora – Jailbreak iOS 11.2.1, który nie zostanie wydany

Pracownicy Pandora Lab twierdzą, że mają Jailbreak iOS 11.2.1 działający z iPhone’em X. Najważniejsze, że jest to trwały Jailbreak i nie trzeba go robić ponownie po rozładowaniu baterii lub ponownym uruchomieniu urządzenia.

W ciągu ostatnich dwóch lat Pangu i Luca Todesco wydali swoje aplikacje, ale w ich przypadku jesteśmy zmuszeni do wprowadzania urządzeń w tryb Jailbreak po rozładowaniu baterii lub ponownym uruchomieniu kompatybilnych urządzeń. Chińczycy zrobili trwałe odblokowanie systemu, więc Jailbreak jest na zawsze, dopóki nie zdecydujemy się na aktualizację oprogramowania do nowszej wersji.

Alibaba ma nawet nazwę do swojego odkrycia, jest nią Pandora. Co najważniejsze nie ma problemów z działaniem na iOS 11.2. Pandora umożliwia oczywiście instalację Cydii, więc użytkownicy mogliby instalować wtyczki i aplikacje bez problemów.

Łatwo dostrzec, że Alibaba nie korzysta z exploita tfp0 kompatybilnego wyłącznie z iOS 11.1 – 11.1.2. Wygląda na to, że znaleźli luki osobiście, ale nie pisali o nich, co pozwala stwierdzić, że efekty swojej pracy zdążyli sprzedać Apple.

Song Yang powiedział, że Pandora nigdy się nie pojawi i została wykorzystana w badaniach nad zabezpieczeniami iOS. Problem w tym, że to pokaz działania Jailbreak na najnowszym iPhone’eie i iOS. W praktyce oznacza to, że iPhone X nie ma zabezpieczeń nie do przejścia.

Na razie musimy czekać na wydanie aplikacji umożliwiającej Jailbreak. Nie wiemy ile czasu upłynie, zanim coś się pojawi. Pozostaje nam cierpliwie czekać.

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek