Łukasz Bogacz29.01.2014
Panel Solarny w Macbooku? Jestem za!!

Apple przyzwyczaiło nas do tego, że stara się być w pewnych sytuacjach innowatorem. Pojawienie się nowego wniosku patentowego sugeruje, że firma z Cupertino nie zamierza przestać nas zaskakiwać.

W przyznanym niedawno wniosku patentowym Apple widzimy bardzo dokładnie, iż firma rozważać może ładowanie swoich komputerów nie tylko w konwencjonalny sposób przy pomocy kabla, ale także poprzez wbudowany laptopa panel słoneczny. Ogniwa te znajdować by się miały za przeźroczystą pokrywą Macbook’a. Według Apple obudowa ta mogła być wykonana z materiałów ceramicznych, szkła, plastiku lub też metalu.

Screen-Shot-2014-01-28-at-16.25.43-640x335

Co ciekawe patent wspomina nie tylko o fotoogniwach lecz także o ewentualnym zastosowaniu pokrywy jako panelu dotykowego. Wniosek złożony do Amerykańskiego Urzędu Patentowego opisuje w jaki sposób zastosowany w obudowie system dotykowy mógłby odpowiadać m. in. za odblokowywanie ekranu, lub też funkcje multimedialne.

Screen-Shot-2014-01-28-at-16.24.59

Nikt tak naprawdę nie wie czy ta technologia zostanie wykorzystana w urządzeniach Apple. W przeszłości widzieliśmy wiele ciekawych patentów które mogłby zrewolucjonizować to w jaki sposób korzystamy z komputera. Czy tak będzie i tym razem? Czas pokaże.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Upierdliwy, niewychowany i szczery.

@lukaszbogacz